Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meddig használhatom a bérletemet?

Meddig használhatom a bérletemet?

Figyelt kérdés
Idén ballagtam el a középiskolából, és ezzel megszűnt a tanulói jogviszonyom, de kaptam egy papírt, ami október 31-ig diákigazolványként szolgál. Így használhatom még a helyközi diákbérletemet júliusban és augusztusban, vagy megbüntetne az ellenőr?

2015. júl. 4. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés... Alapvetően használhatod a diákigazolványodat vagy az ezzel egyenértékű ideiglenes diákigazolványt (a papírt, amit kaptál) minden diákigazolvánnyal igénybevehető kedvezményhez. Helyi járatok esetén ez egyértelmű, mivel ott bármikor vehetsz bérletet, ha érvényes diákod van, így ebben az esetben október 31-ig, amíg nem jár le az érvényesség, utazhatsz diákbérlettel. Viszont a helyközi járatokon kizárólag a lakóhely és iskolád között válthatsz diákbérletet, de kérdéses, hogy még ehhez az iskolához tartozónak számítasz-e... Én a helyedben az adott közlekedési társaságnak írnék.
2015. júl. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel a papírt minden bizonnyal az iskolád állította ki amin pedig rajta van a címe így gond nélkül vehetsz helyközi bérletet is szerintem. Gondolom ez egy ideiglenes diákigazolvány csak a 4/b részt húzták alá nem azt hogy a kiállítás folyamatban, így a jogosultság fent állásáig minden jog megillet a diákigazolvány használatára attól mert nem jársz már iskolba vagy nem oda.
2015. júl. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!
2015. júl. 4. 15:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi nem egyértelmű abban, hogy ezzel október 31-ig megillet minden kedvezmény?
2015. júl. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak nem voltam biztos benne, hogy akkor is vehetek kedvezményes bérletet a lakóhelyem és az iskola közötti útra, ha már nem járok abba az iskolába.
2015. júl. 5. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!