Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mivel tudná csökkenteni a MÁV...

Mivel tudná csökkenteni a MÁV a Velencei-tó felé a zsúfoltságot?

Figyelt kérdés

Három FLIRT-egység, én a középsőben utaztam. Nagyon sok utas állt, majdhogynem összeértek. Mint reggel egy fővárosi villamosjárat.

Szerintem ingából se tudnának olyan hosszút küldeni, ami még befér az állomásokra és megállóhelyekre, és az utasok döntő többsége ül.

Egyébként ha csökkentenék a szerelvények színvonalát, több hétvégi fürdőző utas pártolna át az autóhoz vagy a budapesti strandokhoz.


2015. júl. 7. 23:28
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Szerintetek van megoldás? :)
2015. júl. 7. 23:28
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Emeletes vonatok beszerzését fontolgatják a legutóbbi hírek szerint. Hiába, ha már egyszer nagyon versenyképes lett arrafelé a vasút, akkor fejleszteni kell.
2015. júl. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Vaslogikával, nagyobb befogadóképességű és/vagy sűrűbb járatok. Nem kellett hozzá doktori.

Másrészről az utasok közútra visszaterelését felejtsük el

2015. júl. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az a hülyeség, hogy FLIRT vonatokat raknak ilyen helyre. Kényelmes vagonok kellenének eg mozdony után, és annyit utána szerelni, ahányat kell, ha kell 10-12-őt is. És még gazdaságosabb is, mint 3 FLIRT-öt összekötni, ami mind külön motorral van hajtva.
2015. júl. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Tippre másfélszer ennyi ülőhely kellene minimum.

Egy mozdony után lehet kötni annyi vagont, amennyinek ennyivel több a befogadóképessége, mint a FLIRT-nek és befér a megállókba?



Légkondícionált vagon kell.

A MÁV nagyon elrontaná, ha ide posta BHV-t rakna.

Szép felújított vonal jó menetidővel, aránylag megbízható, jelenleg légkondis, csendes, modern szerelvények járnak. Így szeretik az utasok.


Ó, igen, jó lesz, ha itt lesznek az emeletes vonatok. Sajnos még legalább két év (?)

De jó lesz. :)



Gondolom a sűrítés nem játszik. Így is tele van ez a vonal.

2015. júl. 8. 10:34
 6/23 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van: vagy kényelmes, klímás vonat, kevés hellyel, vagy tűzforró vonat sok hellyel. Jelenleg nincs más lehetőség, bármilyen más beszerzés évekig tart.


3 FLIRT 600 ülőhellyel rendelkezik (+ a felcsapható 33). Egy 12 kocsis posta Bhv 948 hely. Azért tud egy kicsit javítani. És egy ilyen vonatnak be kellene férnie a felújított állomásokra.


Sűríteni lehetne, csak akkor teljesen át kellene variálni mindent, kb. úgy lehetne, ha a gyorsvonatok megszűnnének, vagyis megállnának mindenhol, de legalább a tóparton. És előzgetni kéne azon kívül. Talán ezt is meg lehet fontolni.

2015. júl. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Erre voltam kíváncsi, köszönöm! (Tehát, hogy pontosan mennyi BHV (posta BHV) kocsira gondoljak.


Privát vélemény rész:

Én magam jobban örülnék a posta BHV-nak, mert biztosabb lenne az ülőhely (nem szeretek állni, nem is feltétlen bírok). A lehúzható ablakokat bizonyos esetekben jobban is szeretem, legalább friss levegő jön be, a meleg meg szerintem kibírható ülve.

Nekem légkondi mellett is melegem szokott lenni, hacsak nem kifejezetten hidegre állítják - valahogy így reagál a szervezetem. Ráadásul zavar a fülledt levegő.

Mondjuk mindezek ellenére szeretem a Flirt motorvonatot önmagában.



A gyorsvonatok megállítása elgondolkoztató.

A gyorsvonatot se feltétlen terhelné meg, mert eloszlana így a Velencei-tavi tömeg.

2015. júl. 8. 12:40
 8/23 anonim ***** válasza:

Érdekes gondolatmenet, hogy a klíma nélküli lepukkant vonat jobb, mint az új klímás:)


Ilyen mentalitással komoly állami vezető pozícióba kerülhetsz;)

2015. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Pont nem ezt állítom, pont ezért értem meg a MÁV-ot, amiért nem ingát indít, a helyükbe én se küldenék azt. Ezt le is írtam már... :/



Viszont én - jelöltem is: privát vélemény rész - szívesebben ülök 40 fokban, ahol van oxigén és legalább nem állok, mint állok 28 fokban, ahol nincs légmozgás (a klíma lényege is ez: ne legyen huzathatás), nincs friss levegő és a lényeg: állni kell...


De még mindig nem küldenék a helyükben ingát, mert szerintem utasokat veszítenének, az emberek zömét a tömeg ellenére is vonzza az új vonat, sejtésem szerint.

2015. júl. 8. 13:11
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vonzza, van egy olyan vélemény, miszerint a FLIRT volt a magyar vasúti személyszállítás megmentője. Ez nagyjából igaz is, kimutatható növekedés tapasztalható azokon a viszonylatokon, ahol ilyen vonat jár. Egyszerűen utasvonzó. Habár ez nyilván nem annyira meglepő, hiszen a többi vonat eléggé színvonalon aluli.
2015. júl. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!