Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonatokon a kalauz mennyire...

A vonatokon a kalauz mennyire ellenőrzi le általában a diákjegy érvényességét? Alaposan megvizsgálja mellé a diákot, vagy csak megnézi, hogy van-e?

Figyelt kérdés
Most ballagtunk el, és még nem mindenkinek van érvénytelenítve a diákja...azzal lehet még utazni?

2015. júl. 10. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Megnézi rendesen a matricát, de ha most ballagtál el, akkor még őszig érvényes.
2015. júl. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És akinek nincs matrica, mert év közben született? (Ő is elballagott.)Sokáig tart meggyőzni őket, hogy érvényes? (Mert a buszokon valami rettenet :( )
2015. júl. 10. 17:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi van? Aki év közben született, az még csecsemő. :D

Ha van előző félévre/tanévre érvényes matrica, akkor az október 31-ig érvényesnek tekintendő, igénybe lehet vele venni a kedvezményeket.

Más esetben nem.

És igen, szokták vizsgálni. A bérleten a számot, azt, hogy érvényes-e a matrica, nappalis vagy estis, levelezős (mert ugye utóbbiakkal csak korlátozottan vehető igénybe kedvezmény), ügyelnek rá rendesen.

2015. júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Okés, köszi. Arra gondoltam, hogy aki év közben töltötte be a 18-at :) Neki még nem járt matrica, mert csak abban az esetben jár, hogy ha a tanév megkezdésekor már nagykorú. Neki tanév közben matrica nélkül is érvényes volt a diákja. Köszi a választ.
2015. júl. 10. 18:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Akinek tanév közben matrica nélkül érvényes volt a diákja, annak október 31-ig érvényes, ne aggódjatok emiatt.
2015. júl. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. júl. 10. 20:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Változó hogy mennyire nezik kalauztól függ én ma is átjottem a félországon 4 szer szálltam át senki elsem kérte a diákom. De en ha elkerik sem adom oda a kezébe a tokba megmutatom hogy van és kesz nem rágom a szájába.
2015. júl. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Remélem ez nekünk is be fog jönni, nincs kedvem bírságot fizetni vagy felnőtt jegyet venni :/
2015. júl. 10. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!