Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Emlékszik valaki a 92Y-ra?...

Emlékszik valaki a 92Y-ra? (Amely - Ha jól emlékszem az évre - az 1975-ös átszámozás után az előkelő 192es "nevet" "vette fel", és úgy vonult nyugdíjba a jelenlegi 46-os beindításáig. )

Figyelt kérdés

Volt a menetrendjében egy érdekesség - túl azon, hogy naponta csak négyszer, ötször fordult -: Szombaton és vasárnap csak egy-egy járatpár indul el, délidőben, illetve úgy, hogy az egyik irányból kétszer, a másikból csak egyszer indították. Ez valamilyen munkahelyhez kötődött, de melyikhez?

És a 68Y hol, milyen időpontban közlekedett? Sosem utaztam rajta, de néha láttam a Szabadság út /ma Veres Péter út/ Thököly út kereszteződésében, a HÉV sorompónál várakozni.


2010. márc. 5. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
192esre emlékszem. Bár talán 1x utaztam vele.
2010. márc. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sűrűn nem is tudtál volna, mert, ahogy az apróbetűsben írtam, egy kisértetjárat volt.

Az eredetét - milyen munkahely /lehet, hogy honvédségi/ - céljárata volt, viszont még nem tudtam meg.

És még a 68Y - nem abbból lett 168 - is rejtély.

2010. márc. 7. 21:49
 3/7 anonim ***** válasza:

192-es szentmihályt kötötte össze keresztúrral. Ezt most a 46os teszi meg.

192-es szerepe inkább a buszvezetők bejutása volt a garázsba esetleg a Volvo és a DAF telep dolgozói használták.


1. voltam

2010. márc. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Vasárnap, ebédidőben? És vasárnap csak akkor? Azon kívül a 92Y/192/46 átmegy a prérin, elhalad egy mező és egy erdőség között és ott is megáll.

Mi indokolhatta ezt a szokatlan időpontot?

2010. márc. 9. 23:08
 5/7 anonim ***** válasza:
A 192-es hagyományosan az Ikarus dolgozóinak a munkába járását segítette a XVII. kerület felől, menetrendje is a műszakváltásokhoz igazodott. Ám az Ikarus hanyatlásával ez a szerep marginálissá vált, mégis maradt a régi menetrend, de utas persze már alig akadt. Ugyanakkor - ahogyan azt a 46-osok népszerűsége is mutatja - volt látens igény a Rákosok ilyen irányú összekötésére is.
2012. aug. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A kérdést - négy és fél év után - a 68Y miatt emeltem ki.
2014. okt. 13. 11:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen emlekszem...

A Csomori uti feluljaro alul indult es Rakoskereszturig ment.

Kb. naponta parszor.


A masik ilyen szellemjarat a budai oldalon a 113/115-os volt a Tetenyi-fennsikon.

:)

2016. nov. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!