Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonatok indulása elérhető...

A vonatok indulása elérhető online?

Figyelt kérdés
Nem a menetrendre gondolok, hanem azokra az adatokra, amiket a pályaudvaron a nagy kivetítőkön lehet látni. Ennek van online változata? Látássérülés miatt kellene, kényelmesebb felnagyítani a telefonon, mint vagy 5 percig nézni a táblát...
2015. júl. 28. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, van:

[link]

2015. júl. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez a vágányt is jelzi? Így most kipróbálva ilyet nem láttam.
2015. júl. 28. 14:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen. Pl. most megnéztem Rákosligetre a vonatokat.

A 14.35-ös, 3044-es hatvai személy 14.36-kor indul a 12-es vágányról.


A 14.15-ös szolnoki, 3316-os is 1 perces késéssel indul a 11-es vágányról.


Adatforgalmat használ, de nem sokat. Nem állítom, hogy teljesen egyenértékű a táblával.

2015. júl. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy probléma van ezzel: a különféle app-ok és online felületek a tervezett vágányszámot mutatják. A valóságban a vonatot fogadó / indító vágány kijelölésekor az aktuális forgalmi helyzet függvényében gyakran eltérnek a tervezettől.
2015. júl. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet, a késéseket kezelik online. Vágányt lehet, hogy nem.

De a tábla sem mindig megbízható.

A napokban trappoltam a 3-as vágány felé. Onnan szokott indulni, az is volt kiírva, a hangos is azt mondta. aztán szépen lekéstem, indulás előtt öt perccel már a 12-est mondták be, s tényleg onnan idnult. 3-tól 12-re átrohanni nem megy annyi idő alatt.

2015. júl. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lényegében nincs ilyen alkalmazás vagy oldal, amit szeretnél.

Amik vannak, végső soron a Vonatinfót/ELVIRA-t használják. A vágányszám többnyire tájékoztató jellegű, ha van egyáltalán. És az nem frissül a valósra, mint mondjuk a késés adatok. De a késést sem fogod látni mondjuk egy fejpályaudvaron, mert a Vonatinfó a már elindult vonatok késését jelzi csak.

Ezek mellett az ilyen alkalmazások stílusa sem olyan, mint egy pályaudvaron lévő kijelzőjé, bár ez a legkisebb gond.

2015. júl. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A MÁv-csoport által szolgáltatott nyilvános menetrendi adatok csak tervezett vágányszámot tartalmaznak, nem a valósat.


Emiatt a legegyszerűbb megkérni egy jól látó embert vagy a hangosbemondásra hagyatkozni.


Megjegyzem, érdemes a problémát jelezni a szolgáltatók felé, mert ha sokáig el is molyolnak rajta, idővel megvalósítják az arra érdemes javaslatokat. Igaz, itt gond lehet az ősi forgalomirányító rendszersk és az internetes rendszerek közti interfész kialakítása.

2015. júl. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tipp: fotózd le a táblát és nagyítsd fel a képet. Nem tudom, hogy működik-e, most jutott eszembe :-)
2015. júl. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na, ez tényleg jó ötlet. :D

A többieknek is köszönöm, az appot azért fel is raktam, kényelmesebb onnan nézni a menetrendet. Majd rákérdezek a MÁV-nál is, mert ha elérhetővé teszik az adatokat, még csinálnék is neki egy oldalt vagy appot.

2015. júl. 31. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!