Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Aki elviseli több, mint 4-5...

Aki elviseli több, mint 4-5 órán át a távolsági buszokat, hogyan sikerül?

Figyelt kérdés

Most többórás utat inkább vonattal tennék meg, a tágasabb belső tér, a mozgás lehetősége (felállni, nyújtózkodni, sétálni) és a mosdó miatt.

Senki nem érti, miért nem busszal megyek, szinte győzködnek.


Mondjuk ilyen alapon nem értem, miért indul dupla RailJet Bécsbe Adventkor, stb.


Aki jól tűri az autóbuszt hosszabb távon, az alszik rajta? Vagy hogy tűri?

Tavaly 3 illetve 5 órás buszutakon voltam, majdnem megfulladtam, megőrültem a mozdulatlanságtól és a mosdóhiány se volt kényelmes.

A 3 órás úton meg se álltunk.

Az 5 órás úton volt pár megálló, de ott siettünk, csak le- és felszálltak, oda és vissza is egyszer-egyszer kikéredzkedtem, szóltam a sofőrnek, siettem; de nehéz volt kimászni a sok emberen és a felszállókon.


2015. júl. 30. 19:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

igen, én általában alszok. egyébként nyilván akár buszon akár vonaton a fajtája válogatja.

railjet-en biztos szivesen utaznék bécsbe, mint busszal, de belföldi nagyobb távolságon már inkább busz.

idáig 4-5 évig jártam az országot busszal, most ez megszűnt, így vettem vakáció bérletet, azzal utazgatok most vonattal, és nekem pl. túl tágas. egyedül egy fülkében semmiképp nem mernék aludni egy hosszabb úton, csak ha nagyon fáradt vagyok. én mondjuk wc nélkül is kibírom 3-4 óráig simán, tehát ezt sem igénylem feltétlenül. arról nem is beszélve, itthon mennyire megbízhatatlan a máv, szóval azért mondom, nyilván railjet-tel már más a helyzet(már persze, ha valami más üzemzavar miatt az is vesztegelni kényszerül).

2015. júl. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig a busz kizárólag arra való, hogy kivigyen az állomásra, a reptérre vagy a kikötőbe. Amikor elbuszoztam Németországba, leginkább nézelődéssel és zenehallgatással, meg a többi utassal beszélgetve és videózva.
2015. júl. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom, mindig figyelem az utat, a tájat. Szoktam 3 órás útra menni busszal, úgy el szokott repülni mindig mintha fél óra lett volna. Bár tudom, kivétel vagyok.
2015. júl. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

#3

Egyáltalán nem vagy kivétel, én is szeretem nézni a tájat :D

Egy 5 órás úton odafelé inkább néztem a tájat (csak akkor volt elegem amikor a dugóban álltunk percekig), visszafelé félig nézelődve, félig aludva telt el az idő :)

2015. júl. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én abszolút nem tudok aludni. Nappal alapból nehezen alszom, ülve pláne... A kettő együtt pedig. :D

Próbáltam pedig már párszor.


Nagy a mozgásigényem.

Van, hogy spontán jól esik felállni, például akár fél óra után egy nagyobb állomáson megáll a vonat, felállok, ha lehúzható az ablak, kinézek, nyújtózkodom és visszaülök.

Gépezésnél is felállok rendszeresen.

Mozi után is érzem, hogy sok volt ülni.


Mondjuk egy enyhe klausztrofóbiám van, ezért a közeli plafon, előző ülés háttámlája, szűk közlekedőfolyosó nyomaszt.


Olyan helyen nyaraltunk sokat, ahol nincs is busz. Általában autóztunk, de amikor nem autóval, akkor ugye vonattal mentünk, mivel csak az volt. Az a természetes számomra.


Az autót is utálom.

Mondjuk azzal meg lehet állni, általában akárkikkel megyek, meg is szoktunk.

Ott is jól szokott esni kinyújtózni :P

2015. júl. 30. 23:31
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A #2 hozzászólóval értek nagyon egyet, egy busz kb. arra való hogy kivigyen az állomásra vagy ide oda. Én pl 50km fölött ha visz vonat az adott helyre, nem érdekel milyen messze van a városközponttól nem vagyok hajlandó buszra ülni. Az zsúfoltság kis tér se mosdó se semmi nekem az nem megy.

Vonatot kifejezetten azért szeretem mert kényelmes tágas, egy komolyabb vonaton utazás közben, ehetsz ihatsz az étkező kocsiban.

Ha pl egyedül vagy egy kabinba annál kényelmesebb nincs mintha egy szobád lenne, ledöntöm az üléseket és mintha francia ágyon aludnék. Ha kevesen vannak a vonaton és mindenkinek jut hely akkor fogom bezárom a kabin ajtót és alszok.

Akár késik akár nem a busz a vonatnak a közelébe sem ér sem kényelembe sem gyorsaságba.

2015. júl. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Pont 50 km alatt pedig hatalmas kontraszt tud lenni a menetidők között, főleg ahol pl. zónázó vonat van.

Másfél-kétszeres időelőny a vonatnak...


3-5 órás úton hazánkban - hazánk környékén ugyanaz a menetidő körülbelül, de ugye a kényelem...

5 éven belül a menetidő se lesz ugyanaz. ;)

2015. júl. 31. 17:40
 8/16 anonim ***** válasza:

Egyetlen egy távolsági buszt sem tudok mondani szerintem ami megveri a vonatot. Miskolc-Szegedet tudom mondani elég nagy távolság. Ezt a busz 6 óra 30 perc alatt teszi meg nem tudom van ember aki erre felül egyáltalán?

Míg a vonat teljesen körbe menve Budapest-Cegléd felé 4 óra 50 perc.

De pl. Budapest-Pécs Busz 4 óra 10 perc, vonat 2 óra 50.

Én megmerem kockáztatni hogy nincs olyan nagy távolságú busz Magyarországon ami gyorsabb lenne a vonatnál.

2015. júl. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8-as

Szerintem a Budapest-Nagykanizsa , Zalaegerszeg azért (jóval gyorsabb(3-3,5 óra) de nem ez az átlag

2015. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Na jó, meggyőztél. :)


Viszont:

Budapest - Bécs tudtommal 3 óra vonattal, annyi busszal is. Úgy tudom, az osztrákok végeznek valami felújítást és másik pályaudvarra is fog menni a Jeti, akkor kevesebb lesz.

Budapest - Pozsony 2 és 3/4 óra vonattal, az tesz rá plusz 20 percet, hogy a Keletiből indul a Nyugati helyett, nem egy helyen hallottam, hogy a Nyugatiból fog indulni pár éven belül.

Budapest - Prága viszont biztos vagyok benne, hogy 7 óra busszal és vonattal is.

2015. júl. 31. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!