Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért itt kell megkérdezni...

Miért itt kell megkérdezni hogy "hogyan juthatok el x-ből y-ba"?

Figyelt kérdés
Ott vannak a weboldalak, esetleg mobilalkalmazások, nekünk is annyi megnézni mint nekik..

2015. júl. 31. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért, hogy biztosak legyenek benne. Én pl. évekig nem vonatoztam, aztán menni kellett Nyíregyre, elvira.-n beírtam, és néztem hogy WTF, van vagy ötféle jegy, háromféle vonat.
2015. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyanok akik nem értenek ezekhez az oldalakhoz (bármennyire is triviális), vagy egyszerűen nem is ismerik őket.
2015. júl. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi baj, főleg nem olyan kérdésekben, ahol helyismeret sem árt, mert nem mindent tud az útvonaltervező.

Ami bosszant az ilyen kérdéseknél, amikor kiírja, hogy hogyan jutok Pécsről Pestre?

De nem írja mivel (autó, vonat, busz, repülő?), no meg egyik sem egyutcás falu. Ha címeket ír, pontosabb választ lehet adni.

No meg legyen ugyanez a kérdés. Megválaszolod, s erre ő: De én a XXX plázába akarok menni. Nem köszi, hanem még le is csesz, hogy nem találtad ki, mit akar.

2015. júl. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sokkal jobb élő embertől segítséget kérni.


Pl. Budapesten belül:

Lehet a Futár utazástervező kiadja a járatot, de a busz sokszor kerül dugóba, amivel a Futár nemigen számol (tapasztalat). Például érdekességképp megnéztem, hogyan vinne el engem az iskolámba: hát 20 megálló busszal. Mert ugye épp jönne a busz (valós idővel számol). Azt már nem veszi bele, hogy a forgalom miatt totál megbízhatatlan.

Vagy épp zsúfolt, a kérdező kerüli a zsúfoltságot. (Személyes preferenciák)

Amúgy az utazástervezők szerintem nem túl ideális útvonalakat adnak ki. Például engem egyszer tovább akart vinni hajnalban az úticélomnál a 23-as busszal, amiről át akart szállítani a visszairányba menő 23-asra, azért, hogy kevesebbet kelljen gyalogolni.

Vagy egy vidékinek itt elmagyarázzák, miről ismerje fel a megállót, mit figyeljen, merre induljon...


Vagy egyes városok között... Nem feltétlen egyértelmű, a vonat vagy a busz a jobb választás. Egyeseknek lehet tapasztalata dugó esélyéről, vagy adott vasútvonalon az átlagnál többször késik a vonat, a csatlakozások nem megbízhatóak, megéri-e InterCity helyjegy adott viszonylatra vagy a gyorsvonat is jó...


Én például tavaly a Vácrátóti Arborétumba "szültem meg" nehezen, hogyan kell eljutni. Személyes preferenciám alapján a vonatot választottam volna, aztán nagy nehezen megállapítottam térkép alapján, hogy igencsak messze van. A busz menetrendjén nehéz volt eligazodni, majd kiderült, hogy kb. két közvetlen busz van csak délelőtt és kettő vissza délután. Elment egy csomó időm, ha ide kiírom, hamarabb megmondják.

2015. júl. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Talán a lustaság és az elkényelmesedés miatt.
2015. aug. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!