Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meg tudná mondani valaki,...

Meg tudná mondani valaki, hogyan vehető igénybe a Szlovák Vasutaknál az ingyenes utazás 62 év feletti uniós állampolgároknak a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, hogy tavaly novembertől egy Szlovák rendelet szerint EU állampolgárságú gyerekek, diákok, nyugdíjasok illetve 62 év felettiek ingyen utazhatnak a Szlovák vasutak járatain. A szlovák vasutak honlapján Szlovákul van csak leírás erről, és nem teljesen világos minden.

Kérem ha van valakinek gyakorlati tapasztalata erről írja meg. Hogyan lehet regisztrálni, megszerezni a fényképes regisztrációs igazolványt. Illetve mely vonatokra érvényes a kedvezmény és melyekre nem (pl Intercity, határ és első Szlovák megálló között, stb.)



#szlovák #kedvezmény #vasút #ingyenes utazás Szlovákiában
2015. aug. 3. 21:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Az államilag támogatott járatokra érvényes csak az ingyenesség, így az InterCity és SuperCity vonatokra nem. Regisztrálj fénykèppel és a letöltött regisztrációs lappal egy magyar többségű település állomásán.
2015. aug. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Tudnál esetleg egy linket küldeni, hogy hol tölthető le ez a regisztrációs lap? Én nem találtam.

Ha megtörtént a regisztráció ott a vasútállomáson, rögtön adnak valamilyen kártyát, és azonnal igénybe vehető a kedvezmény, vagy várni kell és majd küldik valamikor postán?

2015. aug. 5. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!