Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehet két diák bérletet is...

Lehet két diák bérletet is használni?

Figyelt kérdés
Nem tudtam máshogy megfogalnazni, de arról lenne szó, hogy van egy bérletem, amivel haza megyek meg van egy amivel a barátomhoz megyek (mivel külön falukba lakunk). Mindkettő helyközi diák bérlet. Azért merült fel bennem a kérdés, mert egyszer az ellenőr elkérte a lakcím igazoló kártyámat is, szóval arra gondolok, hogy lehet, hogy csak az otthonom településétől az iskolám településéig indokolt a diák bérlet. Valaki tudja, hogy ez hogy van?
2015. aug. 6. 13:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"hogy lehet, hogy csak az otthonom településétől az iskolám településéig indokolt a diák bérlet. Valaki tudja, hogy ez hogy van?"


Pontosan így. 90%-os bérlet csak a lakhely és az iskola között érvényes.

2015. aug. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Középiskolás vagy?
2015. aug. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

De milyen diák?

Régebben nem volt ilyen 90%-os.

Csak ötven. Akárhova mentél, ha csak jegyet vettél, akkor is járt az 50%.

Meg középsulis vagy? Vagy egyetem? És ott nappali vagy nem?

2015. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Középsulis vagyok, nappalis. Szóval 90%-os bérletem van. Akkor ezek szerint, a barátom falujáig teljes árú bérletet kéne vennem?

És ha jegyet veszek akkor is? Vagy jegynél nem számít? Mert végül is diák jegyet (50%-os jegy) akkor ennyi erővel vasárnap nem is lehetne venni, nem?:D Mert akkor biztos, hogy nem iskolába megyek.

2015. aug. 6. 15:02
 5/11 anonim ***** válasza:
És 50%-os bérlet nincs?
2015. aug. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A településedtől az iskoláig lehet 90%-os bérletet venni. Ha a barátod települése nem esik a bérleten megjelölt viszonylat útjába, akkor 50%-os jegyet tudsz venni, bérletet nem.
2015. aug. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

50 %-os diákjegy bárhonnan bárhova váltható.

90 %-os diákbérlet csak a lakhely és az iskola között.

Helyijárati tanulóbérlet bármely városban váltható.

50 %-os bérlet nincs.

2015. aug. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy már egy ideje így vagyok és bár jöttek ellenőrök, azóta az egyszeri eset óta egyszer sem ellenőrizték le a lakcím igazoló kártyámat is, de akkor se volt baj, mert akkor haza fele mentem éppen. Hát az elég költséges lenne, hogy oda mindig jegyet vegyek, mert szinte ugyan annyiszor megyek oda, mint haza egy hónapban.
2015. aug. 7. 14:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha költséges, ha nem, ez van. Még így is 50%-os kedvezménnyel válthatsz menetjegyet akárhova. Nem is értem miért várod el, hogy az állam (vagyis az összes adófizető, dolgozó ember) az iskolába járáson kívül támogassa a kis légyottjaitokat is 90%-os bérlettel...jól is nézne ki...
2015. aug. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Oké, a választ már megkaptam, nem értem mért kell itt folyton kötözködni... Én is dolgozok egész nyáron diákmunkán valamennyit adózok is bár nem annyit mint egy rendes dolgozó ember, de nekem nem kell itt osztani az észt. Arról se tehetek, hogy a barátom egy másik faluban lakik.
2015. aug. 7. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!