Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen bkv jegyet/bérletet...

Milyen bkv jegyet/bérletet vegyek? 8 éves lányommal megyek Pestre, határon túli vagyok, nincs magyar igazolványom.

Figyelt kérdés
2015. aug. 7. 22:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kiíró vagyok, egy fontos infó kimaradt: szombat déltől hétfő délig leszünk ott. Régebben volt olyan, hogy családi jegy - most már nincs ilyen? A gyerekeknek nem jár kedvezmény? Már agyonkeresetem a BKK oldalát de nem egészen értem... A válaszokat köszönöm.
2015. aug. 7. 22:05
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem egyértelmű a bkk honlapján?


Minden nap utazgatni akartok mind a ketten sokat?

Ha igen, akkor javaslom a 72 órás jegyet.

Ha nem, akkor igény szerint vegyetek annyi 24 órás jegyet, amennyire szükség van.

Ha csak keveset mennétek, akkor a tömbjegy jó megoldás lehet.

2015. aug. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár szombat déltől hétfő délig nem is kell 72 órás jegy, elég 2 db 24 órás, egymást követő érvényességi idővel.
2015. aug. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy egy darab, vagy két darab napi jegyet kell-e vennem. Hogy van-e a 8 éves lányomnak is kedvezmény?
2015. aug. 7. 22:15
 5/11 A kérdező kommentje:
Mert nincs diákigazolványa. Vagy ez ebben a korban nem is kell?
2015. aug. 7. 22:16
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Gondolod, hogy ha lenne kedvezmény, akkor azt nem írnák ki egy hivatalos honlapra?

Az egyetlen kedvezmény a diákbérletre jár (mondjuk a lányodnak nem, mert külföldi), de annál még mindig olcsóbb két darab 24 órás jegy.

Nyilvánvalóan személyenként kell egyet venni, hiszen ahogy láttad, van külön 24 órás CSOPORTOS jegy.

2015. aug. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy napijeggyel egyedül mehetsz..ha van két napijegyed, ami ugyanarra a napra szól, akkor az egyik a tied, a másik a lányodé..ez csak egy nap..ha két napra kell, akkor a következő napra is kell két napijegyet venni..
2015. aug. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ha LÁTTAM VOLNA, NEM KÉRDEZTEM VOLNA. Egy éve még volt családi jegy, és azt se értem, hogy egy gyereknek miért kell egész jegyet vennem, ez sehol sincs így.
2015. aug. 7. 22:37
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Mi az, hogy sehol sincs így? Helyi járatokon mindenhol úgy van, hogy nincs külön gyerekeknek/diákoknak jegy (csak helyközi esetén); csak a bérletre van kedvezmény. De ahhoz is kell, hogy legyen valamilyen papírod.
2015. aug. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Milyen sehol? Most kíváncsiságból megnéztem pl Ausztria jegyrendszerét, ilyen short-term és single jegyekre nics gyerekkkedvezmény, csak olyan gyerekeknek 6-15 éves kor között, akiknek van valami "social passport"-ja.
2015. aug. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!