Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy is van ez? (Fehérvár-Buda...

Hogy is van ez? (Fehérvár-Budapest diák MÁV-bérlet. )

Figyelt kérdés
Azt mondták ismerősök, hogy ha Tétényig veszem meg a bérletet olcsóbb és onnantól érvényes a BKK-bérletem. Azt olvastam viszont, hogy ez már nem így van, pontosabban csak azokon a vonatokon, ahol kellene külön pótjegyet / helyjegyet is venni. De ha jól értem, akkor személyvonat esetében még mindig tudok élni ezzel a lehetőséggel?
2015. aug. 16. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz venni BKSZ-es kiegészítőt, ami valóban Budatétényig fog szólni (asszem az az utolsó budapesti állomás). Ez olcsóbb, de csak zónázón vagy személyvonaton tudsz vele utazni. Ha gyorson is mennél, akkor végig kell a bérlet. Mondjuk amíg a gyorsok gördülő szaunákból, a személyek FLIRT-ökből vannak kiadva, addig teljesen megéri szerintem a személy is, még a 15 perces plusz ellenére is.
2015. aug. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én imádom a zónázókat. :D Konnektor, fény, kényelem, eddig soha nem volt rá panaszom. Főleg a kékekre, a pirosakat nem szerettem. :) Mindig azzal utazom, nem is kérdés...


Mi az a BKSZ-kiegészítő jegy? Lesz negyedéves BKK-s diákbérletem. Az is érvényes ilyesmire elvileg, nem?

2015. aug. 16. 20:25
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A BKK diákbérlet az Érd alsó előtti utolsó állomásig érvényes ha személyvonattal jössz. Zónázók átlag nem állnak meg ott, szóval BKK bérlettel Kelenföldig mehetsz, utána már kell a jegy. (Pontosabban a jegyet/bérletet akkor is csak Tétényligettől veszed.)
2015. aug. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!