Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A MÁVnál hogyan is használható...

A MÁVnál hogyan is használható ez a budapest bérlet? (részletesen kifejtem a problémát a leírásban)

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a problémám, hogy elvileg úgy tudom hogy lehet a budapest bérletet is használni a máv járatain is és mivel szeptembertől Pestre fogok járni egyetemre így Budapest-bérletem tuti hogy lesz, viszont én Érdligetig utaznék és tudom hogy lehet kiegészítőt venni, de valami olyasmit is olvastam hogy a Budapest Bérlet csak az elővárosi, valami 60 km-t nem meghaladó össztávolságon közlekedő vonatokon érvényes, tehát nekem erre külön oda kéne figyelnem a Budapest Bérlet használatakor, hogyha a vonatom nem Pusztaszabolcsig, hanem Dunaújvárosig, esetleg mert néha olyan is van hogy Dombóvárig közlekedik akkor én a Budapest Bérletet hiába Budapesten belül használom és van kiegészítőm Érligetig akkor megbüntethetnek , mert így már nem elővárosi vonatra szálltam? Csak nekem tűnik ez kukackodásnak vagy ez tényleg így van? Aki esetleg gyakran jár vonattal és Budapest Bérlettel az felvilágosíthaztna, ha szépen megkérem :) Köszi a válaszokat előre is :)
2015. aug. 18. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Érdligettől kell venned az első budapesti megállóig. Mondd azt a pénztárban, hogy Bp. bérlet mellé kérsz kiegészítőt. Kb. 600 Ft lesz.

Nyugodtan felülhetsz bármelyik vonatra, ami nem pótjegyes! Felülhetsz persze pótjegyesre is, de akkor az plusz 150 Ft.

Arra viszont vigyázz, hogy igazolnod kell a budapesti iskolát, mert erre a 90%-os kiemelt kedvezményű bérletre csak a lakóhely és az iskola között vagy jogosult.

2015. aug. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Érdligetről bàrmely vonattal utazhatsz Budapestre, mindegyiken érvényes a Budapest-bérlet. Csak az Érdliget és a Budapesten belüli első állomás közé kell kiegészítő bérletet váltanod. Az tök mindegy, honnan jön a vonat, a 60 km-be a te utazásod kell belessen, nem a vonat által megtett út.


És valóban: figyelj oda arra, hogy jogosult legyél a diákkedvezményre.

2015. aug. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs amúgy 60 km-es szabály sem, van egy külső érvényességi terület, ami arrafelé Pusztaszabolcs, odáig, és azon belül vehetsz csatlakozó jegyeket és bérleteket.
2015. aug. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az előttem szólók írják, felszállhatsz a távolabbra menő vonatra is, de diákbérletet csak a lakóhely és az iskola között vehetsz, tehát csak akkor vehetsz bérletet Pestre, ha Érden laksz. Annak egyáltalán nem lenne értelme, hogy a messzebbre menő vonatra nem szállhatnál fel, mert akkor alig lenne vonat, amin utazhatnál. Érdligeten pótjegyes vonat nem áll meg, de ha Budapesten belül utazol a bérlettel, akkor a pótjegyes vonatra csak + 150-ért szállhatsz fel. A Budapest-bérlet 3450 Ft, a kiegészítő diákbérlet 595 Ft (1 hónapra).
2015. aug. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. aug. 28. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!