Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Neten hol tudom megnézni hogy...

Neten hol tudom megnézni hogy a busz a pályaudvarrol melyik kocsiállásról indul?

Figyelt kérdés
Kecskeméti kéne ha ez számit valamit :/

2015. aug. 19. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:
5%

Sehol.

De miért kell ennyire felkészülni egy utazásra? És ha valamiért aznap nem az 1-es hanem a 2-esről indul, mert megcserélték, akkor csak várnád ott a buszt feleslegesen? Szerintem többre mész ha leszállsz és helyben megkérdezed.


Tudom tudom biztos kevés idő lesz átszállni, de másnak is. És nem maradnak ezrével emberek a buszpályaudvarokon, ergo megvárják az átszállókat.

2015. aug. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

1-es, ez egy statikus információ, a magyar buszközlekedésben nem túl gyakori az induló kocsiállások variálása. Előfordul, de olyankor tapasztalataim szerint igenis igyekeznek ezt helyben az utasok tudomására hozni és tipikusan a nagyobb utasforgalmú időszakokban fordul elő, amikor egy-egy járatot meg kell duplázni (ún. másodrészt indítanak) és az elfoglalja a helyet egy menetrend szerint induló elől.


Szóval a 21. században nem volna ördögtől való ezeket az amúgy is számítógéppel készülő és ott tárolt adatokat nyilvánosságra hozni. De nem teszik, mert ha van is erre kapacitás, nincs, aki ellenőrizze: megtörtént-e a közzététel.


Ezért, kedves kérdező, jelenleg nem tudsz kocsiállás-információkra keresni a neten. De helyben a váróteremnél van összesített indulási jegyzék, az segít.

2015. aug. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az induló kocsi-állások nem szerepelnek menetrendekben, az autóbuszállomások tájékoztató tábláin láthatók, illetve, az információs szolgálatnál kérdezhető meg.

Indulás előtt, többször is, hangosan beszélő is szokott tájékoztatást adni.

Telefonon is megkérdezheti az információnál: Kecskemét, autóbusz-állomás, Noszlopy Gáspár park 1. (76) 321-777. Előfordul, de nem jellemző, hogy más állásból indul a busz.

Forrás: [link]

(Sajnos, azt, hogy milyen napokon és mettől-meddig van szogálat, azt nem adták meg. Sem itt, sem a jegy- és bérletpénztáraknál.)

2015. aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat főleg a 2.és 3.válaszolonak

a problémám csak az h egyszerre indul két busz is ugyan oda :/

nem tudjátok véletlen h Kecskeméten honnan szokott indulni Budapestre busz?

2015. aug. 19. 21:03
 5/9 anonim ***** válasza:
De a nagyobb köztes települések vagy az útirány is lehet támpont. Ha Budapest a célod, akkor az M5-ösön át közlekedő buszt (lehet, hogy gyorsjárat vagy expressz néven különböztetik meg) válaszd , ha pedig épp egy köztes település,akkor jó eséllyel azt találod meg az indulàsi jegyzéken is. Vagy azt, hogy 5-ös úton vagy Lajosmizse-Dabason át.
2015. aug. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ennyire nem kell parázni. Én is számtalanszor utaztam már busszal, korábban ismeretlen helyeken is, de eszembe se jutott, hogy előre meg kellene tudnom a kocsiállást, a helyszínen mindig megoldottam. Ha meg ugyanoda megy egy gyors, meg egy normál járat is, akkor a várakozó emberektől meg kell kérdezni, hogy "Emberek, ez a gyorsjárat Kecskemétre?", nem valószínű, hogy átvernek.
2015. aug. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :)

Amugy sikerrel jártam :D

2015. aug. 21. 22:14
 8/9 anonim válasza:
még 2023 ban se adják meg
2023. jún. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8: Ez nem igaz, a menetrendek.hu-n vagy appon látszanak a statikus kocsiállás-információk. Egy kék körbe írt fehér szám az állomás neve után.
2023. júl. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!