Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha egy metró elmegy egy ház...

Ha egy metró elmegy egy ház alatt, akkor azt a házban lévők nem hallják egyáltalán? Vagy esetleg a ház pincéjében

Figyelt kérdés
2015. aug. 23. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire van mélyen. Ha a metró csak épp a felszín alatt van, akkor általában nem építenek pincét a házhoz, de az alsóbb szinteken azért lehet hallani. Így van például a Duna Plázánál is: a metrószinten lehet hallani, ha épp érkezik egy szerelvény.


Ugyanakkor ha a metró sok méterrel (akár 20-30) a föld alatt van, akkor a felszínen nem lehet észlelni belőle semmit.

2015. aug. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Régebben nagymamám a Deák tér mellett lakott egy 7 emeletes ház 1. emeletén a 2-es metró fölött, ami bizony elég mélyen megy ott, mi bizony mégis hallottuk, illetve inkább éreztük minden egyes metrószerelvény elhaladását, az egész ház megremegett egy kicsit ilyenkor. Amúgy nem volt zavaró, meg lehetett szokni.
2015. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy rövid ideig laktam a Váci úton, a 4. emeleten. Hallani nem hallottam a metrót, de ahányszor elment alattunk, az egész ház berezonált tőle.
2015. aug. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb helyen lehet érezni. De sok helyen a liftet is, kb hasonló élmény amúgy. Szóval nem hallod, hanem érzed elsősorban.
2015. szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%

Még hallom is amikor bemondják, kérem vigyázzanak... Szimulátorban direkt ekkor csukom az ajtókat, így összejátszok :)

Csak vicceltem

2016. márc. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!