Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen a közbiztonság a...

Milyen a közbiztonság a Keleti pályaudvaron manapság a menekültek miatt?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert szeptembertől a 15 éves fiam egyedül fog napi rendszerességgel reggel és délután a vonattal közlekedni. Még nem volt időm elmenni szétnézni, hogy valójában mi a helyzet a pályaudvaron. De a hírekből nem sok jót hallok. Kérdés, hogy a vonathoz menő utasokat érheti-e atrocitás a menekültek által vagy ők nem tartózkodnak a pályaudvar területén? Megköszönöm azoknak a válaszát akik arra közlekednek naponta és van tapasztalatuk.

2015. aug. 27. 11:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
34%

Én a 15 éves fiamat nem engedném egyedül, a menekültek miatt.

Egyrészt nem tudják alaposan lefertőtleníteni a pályaudvar területét, ha netán hozzá kell érni valamihez (kilincs, kapaszkodó..) könnyen megvan a fertőzés. Igaz ez akkor sem védhető ki, ha vele vagy.

Nyilván a menekültek élni akarnak, de ehhez pénz kell. Attól félek, hogy magyar embereket támadnak meg, ha többen összeállnak egy 5-6 fős hordába, nincs sok esély, kivéve, ha az ember jól ismeri a várost és a leggyorsabb-legrövidebb menekülőutakon elszalad.

Én elkísérném a fiamat.

2015. aug. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Ha metróból jön, akkor gyorsan felmegy a lépcsőn és kész. Ha meg nem metrózik akkor ennyi probléma sincs, leginkább a lenti részt foglalták el, de én is napi szinten járok arra és egyszer sem volt problémám.

Hamarosan egyébként meg is szűnik a tranzit zóna a Keletinél. Állítólag 2 hét.

2015. aug. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%

Idézet egy budapestitől:


"Egyébként ha találkoznál velük akkor sem kell félned, mert ők tovább akarnak állni nyugatra, így mindent megtesznek azért, hogy nehogy itt marasztalják őket a magyar hatóságok például letartóztatással. Tehát egy magyar állampolgár -pl. cigány- hamarabb fog kirabolni, mert ő kvázi itthon van, viszont a menekült igyekszik csendben meghúzódni és alkalmazkodni a magyar szabályokhoz. Ha láttad volna őket testközelből, mint én látom naponta Pesten, akkor láthatnád, hogy az itt nagy számban látható fiatal férfiak meglepően tiszták és ápoltak, jól öltözöttek. Csak az eltérő bőrszín miatt tűnnek ki a pesti tömegből. Állítólag ők muszlimok, de én még egyetlen szakállast sem láttam köztük, tehát még ebben is igyekeznek felvenni az európai stílust. Ha félned kell valakitől, az nem a menekült, hanem a saját bűnöző rétegünk."

2015. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem tudom reggelente és délutánonként kísérgetni a gimnáziumba. A vonattal érkezik be a pályaudvarra és megy a posta felőli részen lévő buszmegállóhoz, hogy tovább utazzon a Dózsa György út felé két megállót. Délután ugyanez fordítva.
2015. aug. 27. 12:23
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

# 4/4 Időpont ma 12:23


Akkor pláne semmi gáz, kimegy az oldalsó kijáraton és kész. Menekültet még látni se nagyon fog.

2015. aug. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
19%
Melyik busszal pontosan? Mert a 30-as már nem a posta felőli oldalról indul.
2015. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%
Furcsa, hogy az ember leírja a tapasztalatait, és a kérdezőre semmilyen hatással sincs, hanem mondja tovább a magáét. Jó, akkor félj. De valójában nincs mitől. A félelem alapja mindig a tudatlanság. Ha nem fogadod el az információt első kézből, akkor az csakis a saját hibád.
2015. aug. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A 3-asra


Nem tudom honnan való az idézet, de ha csak ilyen véleményeket hallanék nem is aggódnék. De ezzel szemben azt is mondják, hogy csoportosulva telefonálgatnak, hangoskodnak, elégedetlenkednek, egyforma tetoválásuk van.

Ezért is írtam fentebb, hogy elmegyek és saját szememmel akarom látni, hogy mi a helyzet.

2015. aug. 27. 12:29
 9/18 anonim ***** válasza:
25%

Hallottatok a debreceni incidensről?

Elfelejtettétek, amikor megdobálták a magyarokat téglával? Ártatlan arra sétáló utca emberét!

2015. aug. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

# 7/8 Időpont ma 12:27


Melyik volt a Te hozzászólásod?

2015. aug. 27. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!