Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire nehéz kiigazodni a...

Mennyire nehéz kiigazodni a Nyugati pályaudvaron? Záhonyba megyek.

Figyelt kérdés
Még sosem utaztam messzebbre egyedül egy fél órás útnál, főleg nem vonattal. Tudom, ciki, de mindig féltem ettől. Záhonyba megyek, sebesvonattal. Honnan fogom tudni, hogy honnan indul a vonatom? Ha több különálló vonat áll bent, honnam tudom, melyikre kell szállnom? Ha valaki, aki olvassa ezt a kérdést és járt már arra..hanyas vágányról indul? Vagy változó? Előre is köszönöm szépen.

2015. aug. 28. 07:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ki van írva egy hatalmas infotáblára a főbejáratnál, és be is mondják. A jegyet vedd meg előre, és legyél ott időben.
2015. aug. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az induló vágány változhat. Terv ugyan van rá, de ne vegyél rá mérget.


A pályaudvarra érkezve több ponton találsz monitorokat és a főbejáratnál egy nagy tablót, ahol a következőnek induló 10-20 vonat ki van írva (az esetleg késve indulók is). Az időpont és a vonat célállomása ismeretében (esetedben Záhony vagy Kijev) látod majd, mi az induló vágánya a vonatodnak. A vágányok egyértelműn számozva vannak és a végüknél is ott az aktuális vonat indulási ideje és célállomása egy külön kijelzőn. A vonatok első és utolsó kocsijának ajtaján is többnyire kint van egy iránytábla. De indulás előtt nyugodtan kérdezz rá a jegyvizsgálónál vagy esetleg kocsirendezőnél, utastársaknál, hogy jó vonaton vagy-e.

2015. aug. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!:))
2015. aug. 28. 13:23
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Már minden hasznosat megírtak. Talán tovább segít oldani az aggódásodat, ha "meglesed" milyenféle tájékoztatásokra számíthatsz.

https://www.youtube.com/watch?v=nrdGonvDpPw

1:21-től 2:00-ig láthatod a csarnokban a vágány-végi tájékoztatókat, a főtáblát. És van a hangos tájékoztatás is, élőben jobban érthető, mint a videó nagy részében.


Itt, egy kicsit legörgetve, láthatod a vágány-térképet is:

[link]


Sajnos, bár kétszer is elsétálnak a vonat mellet, ezen éppen nincs kocsi oldalán tábla.

Legalább lesz majd újdonság is, ha utazol.


És sok magyarul tudó ember lesz ott, akiktől érdeklődhetsz, ha mégis gondba kerülnél.


Kellemes, jó utat kívánok!

2015. aug. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!