Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jövő héten kezdem a kövi...

Jövő héten kezdem a kövi szemesztert az egyetemen. Mekkora az esély rá, hogy Szolnokról eljutok Debrecenbe vonattal? Lesz vpótló busz? Mert a menetrend szerinti irtó rossz.

Figyelt kérdés

2015. szept. 4. 18:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én is így járok Debrecenbe..... borzasztó.... sőt tetézi a dolgot még, hogy Csapókertnél szállok le, és fel, és ott még többen vannak.


Már annyira szégyelltem magamat, hogy kénytelen voltam megnézni, hogy western union bank hol található az országban, sőt inkább a városban, mivel mindig ez a téma, meg a toalett....

[link]

Régebben tudtam olvasni, tanulni a vonaton, mostanában csak pásztázom a fülke- álló-ülő helyem környékét, nehogy hirtelen "változás" legyen. Szinte minden alkalommal van vitázás, hangos ordítozás, sőt már négyszer össze is verekedtek valamin. Persze jött a "vagon rendőr", és közbe lépett, de nem voltam így sem boldog, de ahogy néztem ő sem. 1 vagon, 1 rendőr, minimum 80 menekült,x utas.


Az a szerencse, hogy késni nem sokat késik a vonat, csak sokszor állni kell, vagy marad a buszozás, ha kibírod az utat. Sokszor a vonat hátulján kezdenek csoportosulni, de idővel előre jönnek, keresik a kényelmet. A nagy+ kis ügyeidet rendezd le az utazás előtt, mivel ott kicsi a valószínűsége, hogy tudsz menni a toalettre, mivel ott is szoktak lenni, ott telefonálnak(kicsi, zárt, "halk" tér).


Pótló busz egyszer sem volt emiatt.

2015. szept. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Kedves Utolsó, hogy megosztottad személyes tapasztalataidat. Elsősorban az embert látnám bennük, de ha egyszerűen nem bírnak magukkal... :( Siralom, már-már pingpongban áramolnak, sosem tudhatod, melyik járaton csinálják a fesztivált. Legutóbb hiányzott a menetrendből a PÁVA IC, most a héten mégis azt látom, hogy visszakerült, nem véletlen.
2015. szept. 5. 08:02
 13/17 anonim ***** válasza:

@11

"sőt tetézi a dolgot még, hogy Csapókertnél szállok le, és fel, és ott még többen vannak."

Heee? Én is ott fogok szállni ezentúl, pontosan rájuk volt szükségem már csak...

2015. szept. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Hát az állomáson már nem kapnak jegyet legalább 2 hónapja, ahogy figyeltem őket, ezért sokszor ott tengnek lengnek, várnak valamit-valakit. Az állomás temető oldali parkolójában szokott az esetek 70%-ban állni egy rendőr kocsi 2 rendőrrel( sötétedéskor szinte mindig ott vannak), ha kicsit erőszakosak, akkor oda mehetsz bátran.

Illetve az állomással szemben van egy öreg motoros kocsmázó, havi párszor nyitva van, és akkor oda is lehet menni, bár amikor az nyitva van, akkor érdekes módon tudnak viselkedni (sok bőr kabátos emberke látványa rendre utasítja őket).


Ugye a tegnapi nap kritikus volt, mivel megindultak vagy 250-350 fős csoportban gyalog (ma is), és akkor itt is átmentek, én meg pont vártam a vonatot, hát nah nem volt egy felüdítő érzés, szerencsétlen két rendőr meg ült a kocsiban, az egyik rendőr fülénél a telefon, a másik rendőr kezében a walkie talkie, a jegyárus néni a rácsok mögül nézte az irodában rémülten, más ott várakozó meg inkább bement egy közeli boltba, meg elmentek onnan... én meg feszülten szemlélődtem. Megint kerestek bankot, meg taxit, mutogattam a belváros felé, meg motyogtam nekik, de nem sokra mentünk egymással azt hiszem.

Kicsit felelőtlennek gondoltam, hogy a síneken mennek, hiszen tavasszal pont itt ütöttek el egy férfit, és "szerencsémre" akkor is ott voltam, bár akkor csak leszálltam, és nem várakoztam, mivel pont az 1-es vágányon történt egy tehervagonnal(az a fehér mész annak a jele, amit mai napig látsz ott).



Lehet lesz változás, ha megnyitják a többi tábort (kérdezték többen, hogy merre van bicske). Már most is érezhetően kevesebben vannak, mint pl.: most nyár elején, és szerintem ez csak javulni fog itt keleten, ha nem nyílnak meg itt újabb útvonalak, hiszen mindenki az ország nyugati- közelebbi részére akar menni.... bár fura, hogy miért nem építettek eddig oda több állomásokat, miért csak az északkeleti- délkeleti régió kapott belőlük...


Ne féljél annyira tőlük szerintem, csak azért figyelj oda a dolgokra, legyél képben, ne bömböljön a füledben a zene, az értékeidre, táskádra jól vigyázzál, fogd erősen, ne nagyon vedd elő a tabletedet, laptopodat, inkább csak egy könyv, vagy újság, ami mellett azért tudsz ügyelni a környezetedre... és akkor nem lesz baj.

2015. szept. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy újra jelentkeztél. Míg nincs vizsgaidőszak, nincs szükség laptopra, hogy arról tanuljak, vagy Hd-t írjak rajta. Abban bízom, hogy télen fáznak s bevonulnak a menedékhelyekre, bár az ember már az otthonát félti ezáltal. Nem a személyükkel lenne bajom, hogy ittvannak, azt is elviselném, hogy sokan, csak már olyanok, mint egy felbőszült méhkas. :(
2015. szept. 5. 14:38
 16/17 anonim ***** válasza:
Csatoljanak egy By-t a betolakodóknak, jó az nekik, ha már ingyen utazhatnak.
2015. szept. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

@16

Én inkább egy Eanos vagy Habbiins jelzésű kocsit pakolnék alájuk, a By jó lesz nekünk is...

2015. szept. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!