Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az is csak Magyarországon...

Az is csak Magyarországon fordulhat elő, hogy leállítják a vonatközlekedést Nyugat-Európa felé, csak hogy helyi buszokat vethessenek be?

Figyelt kérdés
Most komolyan, ennek a buszozásnak mi értelme volt? 60 helyijáratú busz, 60 buszsofőrrel, az M1-es lezárva miattuk... Közben ott a vasút, ami pont a menekültek miatt nem járt. De még véletlenül sem jutott egyik gyökérnek sem eszébe, hogy a 60 buszt esetleg ki lehetne váltani kb. 4 vonattal.
2015. szept. 5. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezen én is elgondolkoztam, bár most megértem hogy buszokon vitték őket, mert ezek vonatra fel nem ültek volna már, főleg aki az autópályán sétált. Akkor kellett volna indítani egy külön vonatot vagy 20 kocsival, mikor első nap lebénították a Keletit, arra az egész társaság egyszerre felfért volna, hiszen a vonaton állni is lehet. Elvinni az osztrák határig, ha akarják megvárják a papírokat, ha nem átsétáltak volna a zöldhatáron, az már nem a mi gondunk. De mindegy mostmár, remélem szept. 15-től jobb lesz.
2015. szept. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nehéz erről úgy nyilatkozni, hogy ne politizáljon az ember rögtön. Nyilvánvaló, hogy sem a kormánynak, sem a hatóságoknak nem volt koncepciójuk a menekülthullám kezelésére, holott több nap volt a felkészülésre. Így aztán nem csoda, hogy a 914A végállomása a Határ út helyett az országhatár lett, mikózben tömegével járt le a sofőrök vezetési ideje...


A vasút valószínűleg azért nem volt opció, mert az ott sétáló vagy pihenő menekültek előtt a vonat nem mindig tudott volna megállni, míg az autópályán azért volt egy szabad sáv a buszoknak.

2015. szept. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

"A vasút valószínűleg azért nem volt opció, mert az ott sétáló vagy pihenő menekültek előtt a vonat nem mindig tudott volna megállni."

Annál jobb. Észhez tértek volna elég gyorsan.

2015. szept. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lett volna itt az égvilágon semmi gond, ha folyamatosan felengedik a jeggyel rendelkezőket a vonatokra. A MÁV-Start nyereségesen zárta volna az évet.

A gond abból adódott, hogy összegyűjtötték őket a Keleti előtt, hogy Viktor megvédhesse tőlük a magyar nemzetet. Meg lehet nézni, a kormánypártok támogatása megnőtt ettől.

2015. szept. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%
3-as, te sem állítottad volna szabadra azt a jelzőt, ha tudod, hogy embercsoportok gyalogolnak a síneken. Mert szerencsére a jogszabályok ismeretében te lettél volna a felelős, ha bárki megsérült volna.
2015. szept. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj általában Magyarországon, hogy az effajta döntéseket olyan öltönyös faszik hozzák meg akik mindent tankönyvekből tanultak, semmi kapcsolatuk a hétköznapi emberekkel és ezért van szinte mindig káosz. Ráadásul ezekkel mindig is Ők keresnek a legjobban.
2015. szept. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szántóvető ***** válasza:
68%
a migránsok gyalog történő megindulása Hegyes felé meglepte a hatóságokat akiknek az égvilágon semmilyen akciótervük nem volt a helyzet kezelésére.de ha ez megvigasztal legközelebb már rutinosak lesznek és vagy busz vagy vonat indulásra készen fog várakozni a Keletiben.én azt nem értem hogy miért ellenőrzik az osztrákok a határon a járműveket hiszen éjjel a buszokról leszálló migránsokat gond nélkül beengedték ausztriába.
2015. szept. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Direkt nem politizálni akartam én sem. De adott volt egy probléma, amit szerintem a lehető leggyökerebb módon sikerült megoldania a kormánynak.

Azt is értem, hogy a síneken meg az M1-esen sétáltak, és mindkettőről nehéz vonattal felszedni az embereket. Viszont ők már legalább félúton voltak a határ felé, és azért a Keleti előtt még mindig egy nagyságrenddel többen voltak, szóval nem teljesen tiszta, miért Budapestről kellett busz.

Persze az is megkérdőjelezhető, hogy eddig miért nem kezelték a helyzetet, mért péntek este tudtak csak reagálni a kedd reggel óta fennálló problémára. Én is kicsit politikai kampányolást látok a dologban...

2015. szept. 5. 15:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Bevándorlók ügyében ment az adok - kapok az EU-ban.

Szerintem: szlovén - magyar - román határ mentén kellene létrehozni tranzitzónákat és ott, olyan vízumot adni nekik, amivel, az EU-n belül, bárhova mehetnek. Ha kell segítség az utaztatásukkal kapcsolatban, akkor kérjenek érte pénzt Brüsszeltől, vagy önkéntesek is segíthetnek nekik. Ha meg, a többségük Németországba (vagy egy másik államba) akar utazni, akkor szervezzenek számukra külön vonatokat.

Persze ez, csak az én meglátásom, nem látok a dolgok mélyére, hogy ez, miért nem jöhet szóba.

2015. szept. 6. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!