Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a véleményed az ellenőrökről?

Mi a véleményed az ellenőrökről?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]



2015. szept. 8. 16:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

mi lenne...

Naponta kb. 5 órát utazom különböző tömegközlekedési járműveken, felfigyeltem rá, milyen sokat emlegetik hogy a

"szemét ellenőr inkább normális munkát keresne magának mintsem leszállítsa a bliccelő utast, akinek kenyérre sem telik".


Az ekképp gondolkodó személyeknek szeretném elmondani, az ellenőrök igen is fontos szerepet töltenek be abban hogy a fizető utasok biztonságosabban, igényesebben utazhassanak, ugyanis megfigyelhető hogy a bliccelő utas sokkal kevésbé vigyáz a járművekre, sőt előszeretettel rongálják azt, mert nekik úgysem kerül semmibe.


Továbbá ne feledjük, a bliccelők utazását is velünk fizettetik meg, tisztességes utasokkal.

Én sem vagyok gazdag, félreértés ne essék (és ellenőr sem),

mégis elköltöm azt a 20.000Ft-ot havonta a bérletre.


Ne felejtsük, a járművek sofőrjei sem ingyen dolgoznak, az áram az üzemanyag és a karbantartások sem ingyen vannak, igen is, meg kell fizetnünk ezt is, ahogy a kenyeret vagy bármi mást! A bliccelő meglopja nem csak a BKK-t, de a járművezetőket és minden tisztességes utast is!


Szerintem egy bliccelő sem vágna jópofát hozzá ha egy ledolgozott nap után közölnék hogy nem tudnak neki fizetni mert a munkája végtermékének a felét ellopták és csak a másik felét vették meg...

2015. szept. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Nem lenn velük bajom ha:


A.: Ugyan olyan vehemenciával és nagy arcal kérné a jegyet/bérletet a 2 méteres foci hulligántól és a falka cigótól,ahogyan a kisgyerekes anyukáktól és az idősebb emberektől.

B.: Miután befejezte a b@xogatásomat,mert az ótvar jegykezelő gép elmosódva nyomtatta a jegyre a dátumot,odafáradna az utolsó sorban szunyókáló,xarszagú,éppen bevizelő csöveshez és gyengéd,de határozott mozdulattal lerúgná a buszról. (Megtörtént,valós eset!)

C.: Felfogná,hogy vannak olyan járatok,ahol a sofőr nem árul jegyet és nincs a megállókban és azok közelében autómata vagy újságos bódé. Itt Budán gyakori az ilyen.

2015. szept. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

#2 ilyen is olyan is van, személyes tapasztalatom, és én sem napi 1-2 órát utazom:


A.: Simán van olyan aki ugyan olyan vehemenciával és nagy arccal kéri a jegyet/bérletet a 2 méteres foci huligántól és a falka romától ,ahogyan a kisgyerekes anyukáktól és az idősebb emberektől. Sajnos sok esetben látni azt hogy a fent említettek verekedésre hívják, leugrálnak, a vénasszonyok meg siránkoznak mint ha nekik az valami személyes ismerősük lenne úgy sajnálják a bliccelőt, ezek nekimennének egy gyenge nőnek is csak mert ellenőr, ha pedig épp nincs biztonságis, magát pedig nincs joga megvédeni...nos ki az a hülye aki kikezdene a nála erősebbel, az ellenőröket is várja otthon a férj/feleség, a gyerek, anyuka apuka...

Itt inkább az lenne jó, ha mindegyik ellenőrcsapatban lenne biztonsági ember, aki elbír a problémásokkal, de senki sem tökéletes, te sem, én sem, az ellenőr is csak ember.


B.: Sajnos nincs joga letenni, csak felszólítani, arra meg úgysem száll le, ez tapasztalat, ha az ellenőr rendőrt hiv, azt meg majd hülye lenne megvárni, ezt épp ma láttam, ez sajnos a BKK idióta szabályozása, nem az ellenőr hibája, ha leteszi az bántalmazásnak minősülne neki meg nincs többé munkája, erre is a jogok bővítése és 1-1 biztonsági ember jelentene megoldást.


Japánban ha bliccel az utas, az ellenőr odaszól a sofőrnek aki egy gombnyomással hívja a rendőrt, mire beérnek a következő megállóba a rendőr ott vár és leszedi az utast, itt ez 15-30 perc intézkedési idő lenne...


C.: Én is a Budai oldalon élek, pontosabban az Óbudai részen, mindig van nálam egy biztonsági jegy az irataim mellett és egy a pénztárcám mélyén, de ha mégse lenne is jól tudom, minden második megállóban van már automata ami gyalog sem lehet több 3-400 méternél, nem esik nehezemre lesétálni ha kell, de szerencsére elég jól be vagyok biztosítva. :)

2015. szept. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Életemben 1x voltam megbüntetve, 14 éves koromban mert nem volt a bérletemre még ráírva a szám és úgy érvénytelen, jogosan, érdekes, már 2x14 is elmúltam, soha semmilyen kellemetlenségem nem volt az ellenőrrel való találkozásból... :)

Ellenben rengeteget a bliccelőkkel való találkozás, mocskos egy népség...

Nem utazok napi 5 órát mint a kérdező,

de azért munkanapokon nekem is megvan a napi 2x 1,5 óra, mikor mivel :)

2015. szept. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Akinek van félnivalója, az kekeckedik velük rendszerint. Ha 20× kéri a papírokat, akkor kérje, megmutatom.
2015. szept. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
81%

#5 Jól mondod, én is ezt az elvet vallom.


Nekem volt szerencsém bepillantani az ellenőrök életébe, hát nem egy leányálom, pár hónapig ellenőrként dolgoztam, minden kötözködőnek azt javasolnám, próbálja ki csak pár napra, aztán beszéljük meg a tapasztalatai alapján merre változott a véleménye.


A BKK-tól meg jópofa húzás lenne egy-egy nyílt nap, amikor pár okoskodót kisorsolnának hogy egy napig ellenőr-segéd lehessen, csak hogy lássa, mennyire is semmittevők, szemetek, lusták (és még sorolhatnám a hallott jelzőket estig) az ellenőrök...

2015. szept. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Nem csak Budapesten vannak ellenőrök, de bliccelők szinte csak ott. Vidéken (ahogy ti mondanátok) nem divat a bliccelés, mindennap járok busszal egyik tepelülésről a másikra, szoktak jönni ellenőrök és egyszersem láttam, hogy valami gáz lett volna és nem büntettek meg senkit, mert mindenkinek volt jegye. Persze itt is lehetnek bliccelők, de jóval kevesebb mint ott fent (Budapesten, ahogy ti mondanátok az fent van). Lakosság/bliccelők így kell ezt nézni.

Ha szóba jön az ellenőr szó mindenkinek a BKK ellenőr jut eszébe, sajnos ez van. Magyarország=Budapest a többi meg nem számít

2015. szept. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 MrPifta ***** válasza:
56%
szoktam bliccelni, megvannak a módszereim hogyan jussak el Óbudáról Soroksárra még első ajtós járatokon is jegy vagy nélkül, de ha egyszer lebuknék (még sosem sikerült) nem mennék neki az ellenőrnek, hanem kifizetném a büntetést, hiszen lebuktam, vállalom a következményeit.
2015. szept. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az ellenőr is ember, van aki tisztességesen végzi a munkáját és van aki épp csak ott van és eltölti a napot, sajnos a BKK foglalkoztat elég sokat a lustákból IS, pl. az Örsön telefonozó bejáratőrt vagy a bliccelőt elengedő ellenőrnőt...
2015. szept. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

Nyíregyházán nőttem fel, igaz ami igaz, a lakosság is a város is jóval kisebb mint a hatalmas BudaPest, de valóban szinte ismeretlen a bliccelés, nem azt mondom, ott is akadt, viszont ahol csak lehetett első-ajtós volt a busz és figyelmes a sofőr, gyakori az ellenőrzés, a piás, zűrös alakokat pedig pillanatok alatt levágták a járműről, nem is nagyon akad olyan mocsok a buszokon mint Pesten...

Ott akartak megoldást, de tettek is érte, nem is veszteséges a vállalat sem, a pesti bliccelő-tömeg mellett meg csoda hogy van bevétel...


Külföldön is éltem, két helyen is fél évig, (munkaügyben), szóval érdekes volt látni hogy egy nagyváros is működhet

viszonylag rendezetten és bliccelés-mentesen.


Tudjátok, a vicces az hogy NewYork területileg akkora mint 2xBudapest,

de annyi ember van ott mint kb. egész Magyarországon (9Millió), de a buszokon határozottan nagyobb a rend mint nálunk, és a metrók sem retkesebbek mint nekünk a régi kékek, ez pedig csak egyet árul el, hogy itt az illetékesek tesznek rá magasról!


u.i.

Nem kell olyan messzire menni mint NY hogy lássuk, van ahol működik, mindössze azért azt mondtam, mert azt a saját szememmel is láttam. :)

2015. szept. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!