Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van kétféle MÁV-szignál?

Miért van kétféle MÁV-szignál?

Figyelt kérdés
Van ugye a klasszikus, vidéken hallani főleg, de régóta már van a 4-hangos akkord. Van-e különbség, hogy melyiket mikor halljuk? Vagy minek kettő? Ha a MÁV váltani akart volna, megtehették volna egyik napról a másikra is. Ennek ellenére már lassan 10 éve párhuzamosan használják mindkettőt. Ennek mi értelme?

2015. szept. 15. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Az utóbbit főleg ic ec en rj vonatoknál használják.
2015. szept. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De miért? Mi a baj a klasszikussal? Miért kell lettő?
2015. szept. 15. 21:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az újabb arra figyelmeztet, hogy "fontos" vonat jön, többnyire nemzetközi vagy IC vonat. A régit használják minden más esetben. Különösebb értelme nincs, de ez valószínűleg jó ideig így fog maradni.
2015. szept. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért, hogy a sok hasonló bemondás közül a magasabb kategóriás vonatokra vonatkozó információk jobban kitűnjenek.
2015. szept. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyes berendezésekben a MÁV-szignálon kívül az IC-k és az EC/EN/Railjet vonatok is saját szignált kaptak:


-MÁV szignál

[link]


-IC szignál

[link]


-EC szignál

[link]


Más hazai vasútüzemek is rendelkeznek szignállal:


GYSEV:

[link]


HÉV:

[link]


Mátravasút:

[link]


A fedélzeti utastájékoztató is saját szignállal rendelkezik:


-MÁV:

[link]


-ÖBB-Railjet:

[link]

2015. szept. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már én is gondolkoztam :D De amúgy Miskolcon én még csak a régit hallottam intercityk bemondása előtt is.
2015. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vuk-91 válasza:
A különféle szignálok különbséget tesznek az Intercity, Eurocity, Euronight és Railjet vonatokra, és a többi vonatnemre(Személy, sebes, Gyorsított, gyors, és Zónázó vonatok) vonatkozó információ között.
2016. dec. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vuk-91 válasza:
Utóiratként: Nekem személyesen semmi bajom nincs a többféle vasúti szignálhangokkal. Felfrissülés néha valami mást is hallani ugyanazon mávos nóta ismételgetése után.
2016. dec. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!