Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesten a Forgách utcánál...

Budapesten a Forgách utcánál hol lehet metró jegyet venni?

Figyelt kérdés
Ma megbüntettek 16.000fttal, mert visszafelé jegy nélkül jöttem. Odafelé azért vettem egy jegyet mert visszafelé gyalog akartam jönni,de meggondoltam magam. Odalent sehol sem találtam automatát, megkérdeztem egy nénit hogy ilyenkor mint tegyek. Azt mondta hogy nem kell jegy mert csak odafelé kell, igyhát felszálltam, mivel vidéki vagyok így egyáltalán nem értek ehhez, reméltem hogy nem lesz baj. Fent persze az ellenőr megbüntetett, hiába mondtam hogy ott nincs automata azt mondták hogy biztos van. Kamerák voltak azt láttam, de automatát sehol. Mondtam nekik hogy ha lett volna veszek hát odafelé is vettem, és hogy egy nénit is megkérdeztem direkt. Nem számított. Mit tegyek? Van ott automata egyáltalán?

2015. szept. 19. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Automatá(k)ból. Mindkét irányba haladó metróbejáratnál van.
2015. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szóval akkor fent van, nem lent ahol megy a metró? Én ott kerestem lent, mert a nyugatiban is ott van, fent nem néztem :(
2015. szept. 19. 22:25
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
De mégis miért lenne lent, ahol a metró megy? Hiszen oda már kizárólag érvényes jeggyel mehetsz...
2015. szept. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként ahol csak automata van, ott mi van akkor, ha az automaták nem működnek? Mert általában nem működnek.
2015. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

1. De, általában működnek.

2. Pontosan az, ami az automaták megjelenése előtt volt. Semmi.

2015. szept. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát én a Keletinél eddig 4 próbálkozásból 1x tudtam automatából jegyet venni.
2015. szept. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező fogalomzavarban szenvedsz :)

A Nyugatinál is ugyan a föld alatt, de még hivatalosan nem a metró területén vannak az automaták, ugyanis a jegyérvényesítő készülékek után lévő fehér vonalat csak érvényes jeggyel lépheted át, onnantól vagy a metró területén - még a mozgólépcsők előtt. Ugyanez a helyzet mindenhol, figyeld meg: a fehér vonal előtt tudsz jegyet venni - nem kell fővárosinak lenni, hogy ezt tudd, én is tudom innen Kecskemétről is.


A néninek meg nem kellett volna hinni, hiszen józan paraszti ésszel ha végiggondolod, akkor ugyan miért lenne ingyen a visszafelé út, ha odafelé lyukasztani kellett? Ennek a belátásához sem kell budapesti lakosnak lenni.


A büntetés tehát jogos, minél hamarabb fizesd be, hogy ne legyen 32 000 :(

2015. szept. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A Gyöngyösi utcánál bent a peronon van az automata. Ha jegyet akarsz venni, az őr beenged, aztán persze rajtad múlik, hogy visszamész-e kezelni. Sok kisföldalatti (M1) megállóban is a peronon van. Nyilván nincs hely máshol, viszont így nem tudsz szabályosan jegyet venni, mert át kell lépned a peronzár vonalát.
2015. szept. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A Gyöngyösinél van kint is automata.

A Forgách utcánál is van, csak a metro másik végén.

2015. szept. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A Gyöngyösi utcánál a Duna Pláza felőli bejáratnál nincs automata, csak belül. A biztonsági őr engedett ott be jegyet venni. Igaz ez kb. fél éve volt, nem tudom, azóta változott-e.
2015. szept. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!