Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ezért ad valamilyen kártérítés...

Ezért ad valamilyen kártérítést a máv? Többi lent

Figyelt kérdés
Szóval a történet ott kezdődik hogy reggel indultam a suliba.mivel a suli siófokon van ezért szántódon le kellett szállni(vonatpótló autóbuszra szàlltunk)Sajnos a vonaton hagytam a tornazsákom(igen figyelmetlen voltam)Sajnos csak Siófokon vettem észre hogy a zsákot a vonaton hagytam.bemegyek a váróterembe és elmondtam hogy mi történt(7:40 körül volt).erre ő:nyolckor felhívom szántódot.délutàn jövök vissza kérdezem hogy megvan e.erre ő egy Jujjaj közölte hogy nem érdeklődött a táska után.megkérdeztem kőröshegyen meg ahol lakom,anya is felhívta a környékbeli àllomásokat de semmi.Szóval szerinem a foki pénztàros a hibás mert szott rá.mit lehet tenni?

2015. szept. 24. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Pl. legközelebb odafigyelsz a cuccaidra, hogy ne hagyd el. Nehogy a pénztáros legyen a hibás a bénaságodért...
2015. szept. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen én is hibás vagyok nek kellett volna felraknom arra a polcra.de mégisa jegyben benne van ez a szolgáltatàs is.Ne csak büntetgessenek hanem ha már fizetek azért kérek is valamit.ez a vonatpótlás is egy szégyen.amikor csinálták a vasutat tök sok munkás csak nézelődött vagy a vasutas kocsmában voltak.mindegy nagy értéket nem vesztettem de akkor pár hónapig én se fizetek akkor TALÁN egálba leszünk
2015. szept. 24. 22:11
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Ok ne fizess. Anyád meg majd perkálja a büntetést ha nektek az jobb...
2015. szept. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

# 2/3 Időpont tegnap 22:11


Milyen szolgáltatásra gondolsz? Hogy a jegypénztáros az anyukád lesz hirtelen és kinylja a segged is? Megsúgom, hogy neki nem ez a dolga.


És itt érdeklődjetek mindenhol:

[link]


Bár azt nem írtad melyik vonattal mentél, de könnyen lehetséges, hogy a Déliben adta le valaki.


"mit lehet tenni?"

Megtanulni fogalmazni, megtanulni magyarul, és a szövegkohézióval sem árthat megismerkedni. Azon kívül nyugodtan ne vegyél jegyet az 1200 forintos bérlet helyett élmény lesz a 12 000-res büntetést fizetgetned ;-)


(Jah, és ha már itt tartunk, matematikát sem ártana tanulni)

2015. szept. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Bambasági pótlékot nem fizet a máv. :D
2015. szept. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Leìrtan hogy merre mentem okoska(szántód siófok) a déliben nem adhatták le mivel már írtam szántód és siófok közott nem jár vonat.a matekkal me te nem vagy tisztában.3000ft egy bérlet.cipő kb 12k volt 2 éve tornazsák 3k póló is egy ezres a nadrág meg 2k
2015. szept. 25. 15:54
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A MÁV még akkor se szokott kártérítést adni, ha ők okozzák a károdat, de most még csak nem is ők okozták.
2015. szept. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

A pénztáros a hibás? Na ne már!

Egyáltalán nem munkaköre a talált tárgyakkal foglalkozni.

Talált tárgyak osztályán próbálkozz...

Az sincs kizárva, hogy még most is a vonaton figyel a csomagod. Bár kicsi az esélye. Az is lehet, hogy egy utasnak megtetszett és hazavitte.

Te vagy a felelős a csomagjaidért és nem a máv.

2015. szept. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Az Elvira szerint hazudsz. A 12k-s cipődre meg legközelebb megtanulsz vigyázni.
2015. szept. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nyilván rendes dolog lett volna a pénztárostól, hogy felhívja a szántódi állomást, de vagy elfelejtette, vagy nem is igazán akart segíteni. Egyikkel sem lehet mit kezdeni, ha egy olyan szigorúan szabályozott munkarenddel bíró szervezettel állsz szemben, mint a vasút. Azonban van egy, kifejezetten az ügyfelek segítésére összeállított csapat a Startnál: ügyfélszolgálatnak hívják. Ha őket felhívod, még most is nagyon szívesen segítenek a csomag felkutatásában, ha nem követelőzöl, csak udvariasan segítséget kérsz. Ezt tudom, mert tapasztaltam. Ráadásul nekik aznap is lett volna rögtön idejük felhívni Szántódot, míg a pénztárosnak lehet, hogy tényleg csak a következő vonat indulása után szabadult fel egy kis ideje.


A jogi felelősség pedig a tiéd. A vasút nincs arra berendezkedve, hogy az utasok által felvitt tárgyak sorsát nyomon kövesse, így azokért felelősséget sem vállalhat.


Ha esetleg kiderül, hogy eltűnt a zsák, tehetsz rendőrségi feljelentést, és adott esetben bekérhetik a vonaton lévő kamerák felvételeit. De én úgy gondolom, a magyar rendőrség nem feltétlenül megy majd el eddig az alacsony kárértékből fakadó alacsony prioritás miatt.

2015. szept. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!