Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha Budapesten szeretnék...

Ha Budapesten szeretnék dolgozni de nem ott lakom hanem Isaszegen, akkor a munkaadó köteles megtéríteni a vonat v. busz bérlet árát?

Figyelt kérdés

Olvastam,hogy egy 2012-es korm. rendelet szabályozta,hogy a munkaadó mennyit köteles ilyenkor fizetni. Ellenben nem tudok róla többet! :(

Kérem aki tud bővebb információval szolgálni az írjon!

Köszönöm szépen!



2015. okt. 2. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Persze, a rendeletek szépek, jók, csak éppen sok munkáltató nem alkalmazza.

2015. okt. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem térítenek meg semmit. Kapsz egy fix fizetést és kész.


Egyébként milyen munkakör?

2015. okt. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Van olyan hely, ahol térítenek, de olyan is, ahol nem: egy ismerősöm pedzegette a munkáltatójának ezt a rendeletet

(nem vállalat, magánszféra), mire a munkáltató közölte, hogy nem fizeti az útiköltséget, de ha ilyen igénye van és ragaszkodik hozzá, akkor szóljon, mert felvesz helytette olyan embert, aki közelebb lakik és nem kell neki fizetni. Nem lett ilyen igénye...

2015. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Normális munkaadó fizeti amit a törvény előír. Nyilván ez egy hátrány az azonos kvalitású de közelebb lakó munkavállalóval szemben
2015. okt. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá lehetőséged, dolgozz olyan helyen, ahol tisztelik a munkajogi törvényeket és kifizetik, ami jár. Esetedben az Isaszeg-Rákoscsaba (v. busszal Rákoskert) bérlet min. 86 százalékát köteles kifizetni neked utólag a munkaadód, ha a lakcímed is isaszegi.


Sajnos sok helyen nem tartják be ezt a szabályt - én tuti munkaügyi bíróságra mennék az üggyel, ha ilyesmit tapasztalnék, de mondjuk ehhez kitartás és némi affinitás nem árt jogi ügyekben. Ráadásul érdemes akkor munkahelyet is váltani...

2015. okt. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, ha állami céghez mész, ott korrekten mindent fizetnek, amit a törvény előír.


Versenyszférában meg teljesen kaotikus, vagy fizetnek vagy nem, még az is lehet, hogy hivatalosan (papíron) nem kapsz ilyet, de zsebbe meg igen.


Én már az összes varriációt megéltem, pedig még relatíve fiatal vagyok.

2015. okt. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fizetni köteles, de vidékit felvenni nem.
2015. okt. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elvileg 86%-át köteles fizetni, gyakorlatilag alig van olyan munkáltató, aki fizeti.
2015. okt. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A rendelet szerint a munkáltató a költség 86%-át köteles téríteni. A gyakorlatban az állami cégek és a versenyszféra normálisabb része a költséget téríti, esetleg megoldja a bejárást. (pl külön busszal.) A többiek bejárót nem vesznek fel, vagy ha fel is veszik a dolgozót a bejárási költséget nem térítik. Ezeknél a cégeknél perelni ugyan lehet, és meg is lehet nyerni, de utána pillanatokon belül az utcán lesz a dolgozó.
2015. okt. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!