Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Segítene nekem valaki Pécsi...

Segítene nekem valaki Pécsi tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés

Üdv!


Önkéntesnek megyek Pécsre, viszont nem igazán igazodok ki a neten talált "menetrend"-el...


Leírom az adatokat és az lenne a kérésem, hogy valaki aki ismeri a helyi tömegközlekedést, írja le nekem minél részletesebben, hogy hol, mikor hány megálló, milyen utca hányas busz stb.


Szekszárdról indulok Október 10.-én(szombat) és Pécsre megyek, a pályaudvarig, ugye az az Árkád mellett van...


Na-most a busz 7:35-re ér be papíron és minél hamarr kéne eljutnom az Expo centerhez...


A plázához már 1 éve mentem busszal, de már nem igazán tudom, hogy hogyan... Ha a térképen jól láttam, a plaza fölött van az expo center szóval, ha úgy előbb érek oda, akkor az is jó, ha onnan sétálok...


Illetve ugyan ez kellene visszafele... Csak nem tudom, hogy hol tudok felszállni a buszra illetve, hogy hányas számú a busz meg, hogy mikor indul illetve azt sem, hogy mennyi idő mire odaér...


Remélem, hogy érthető voltam és annak a ki segít, előre is nagyon szépen köszönöm! Szerencsére van egy jegyem, szóval azt nem kell venni és visszafele tudok sétálni, is...



2015. okt. 5. 00:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gyalog nincs közel. Viszont átszállással érhető csak el, vagy úgy 10 perc sétát is beiktatva.


Javaslatom: a 3-as busszal utazz a Bogár utcáig, majd onnan sétálj kb 10 percet. A busz 8 percenként jár reggeli csúcsban.

2015. okt. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha máskor is szükséged lenne a pécsi menetrendre…


Nem tudom, hogy jó oldalon nézted-e. A [link] -t kell használni.


Balról a negyedik, az „Útvonal tervezése” ikonra kell kattintani.


Ezután az „Indulási hely megadása” mezőbe kell kattintani. Ide az induló helyet kell beírni; a gond az, hogy az ékezetes karakterek nagy részét nem fogadja el. Ezért, ebben az esetben busz-t kell beírni. 2 megálló jelenik meg, az Autóbusz-állomás és Árkád, autóbusz-állomás megálló. Először kattintsunk az Autóbusz-állomásra.


Ezután az „Érkezési hely megadása” mezőbe kell kattintani. Írd be az expo-t (kis- és nagybetű nem számít). Megjelenik az Expo Center megálló, rá kell kattintani.


Ha a dátum nem felel meg az utazás napjának, akkor a megjelent dátumra kell kattintani, majd a megjelenő naptárban a megfelelőre kell kattintani. (Ez esetben 10-ére.)

Az időt írd át 07:25-re. (Távolsági busz, különösen szombaton, szokott sietni a végállomásra érkezéskor. Ha mégsem, az sem gond.)


A bővített keresésre, most, nincs szükség, de belenézhetsz.


Már csak az „Útvonal tervezése” kiírásra kell kattintani.


Látszanak az indulási-, érkezési időpontok, hányszor kell átszállni, az indulástól-érkezésig eltelt idő.

Bármelyik sorra kattintva részletezés jelenik meg. Térkép is mutatja az útvonalat; a listában levő járatra kattintva annak útvonala jelenik meg. (Ha van az úton busz, még annak a helyét is mutatja.) A térkép jobb felső sarkában levő +-ra kattintgatva igen jól láthatóak a megállók pontos helyei. (Ez különösen akkor jó, ha több járatnak egymáshoz közel vannak megállói, vagy ha egyazon járat oda-vissza irányú megállópárjai távol esnek egymástól.)


Ezután nem nehéz az Árkád, autóbusz-állomástól is megnézni a járatokat. Az új választás előtt a kuka-ikonra (adatok törlése) kell kattintani.

Aztán jöhet a visszaút.


A tervező nem csak busz-megállók közt használható, hanem valós címek (utca, házszám) esetén is. Ilyenkor, ha közeli megállót és pontos címet is felkínál; a címet célszerű választani. A részletes listában azt is megadja, hogy hány métert kell gyalogolni a megállóhoz, illetve megállótól.

2015. okt. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!