Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bizonyos vonatokon (gyorsvonat...

Bizonyos vonatokon (gyorsvonati, személyvonati szerelvényeken) az ülés olyan, mintha le lehetne hajtani, még fogantyú is van rajt, viszont maga az ülés csavarokkal van rögzítve. Azoknak a fogantyúknak mi a szerepe?

Figyelt kérdés
[link] Ezekre gondolok.

2015. okt. 20. 00:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez még távolról sem néz ki lehajthatrósnak. A karfa is a váz része.

Merre járnak ilyen hipervonatok?

2015. okt. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a foganygyús lemaradt:

Arok segítenek állva maradni csomagpakolásnál, stb, ha fékezés (hirtelen történő legtöbször) van.

2015. okt. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyen kocsi van Magyarországon?
2015. okt. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem pont ilyen, de igen, hasonló típusú (tehát ez az érdekes ,,fogantyús" változat) valóban közlekedik Magyarországon.

Köszönöm a válaszokat!

2015. okt. 20. 16:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, és én konkrétan a Sopron-Budapest távon találkozom velük időnként, de arra nem emlékszem, hogy MÁV vagy GYSEV szakaszon járnak-e.
2015. okt. 20. 16:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én hasonlóan kinéző üléseknél azt tapasztaltam, hogy kicsit előre lehet csúsztatni az ülőfelületet, félig fekvő helyzetbe. Persze csak ha nem ül szemben senki. Általában, ha alaposan megnézed az ülés szerkezetét, alulról is megnézed, akkor ki lehet találni, hogy melyik rész mozgatható. De talán lesz olyan, aki pontosat tud mondani.


(Btw., jó lenne, ha az ilyen plusz funkcióval ellátott ülésekhez tennének valami magyarázó kiírást vagy ábrát.)

2015. okt. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor legközelebb jobban szemügyre veszem! :)
2015. okt. 22. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!