Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » SOS. Holnap busz? Ha az van...

SOS. Holnap busz? Ha az van írva, hogy szabadnap kivételével naponta, az holnap jön?

Figyelt kérdés

2015. okt. 22. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2015. okt. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

Első, fogd be.

Kérdező, jön.

Holnap munkaszüneti nap van.

A szabadnap kivételével azt jelenti, munkanapokon és munkaszüneti nspokon közlekedik.

2015. okt. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Első,,fåsznak szólsz bele ha nem értesz hozzá...


A legtöbb közleksdési cégnél munkaszüneti nap van holnap, nem is tudok kivételt mondani, bàr elvileg lehet. Szóval jó eséllyel jönni fog a buszod.

2015. okt. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehetne kicsit kulturáltabban válaszolni? A szabadnap az nem munkaszüneti nap? Ez most nekem is új.
2015. okt. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet szabadnap holnap sehol, ugyanis a munkaszüneti napokat törvêny határozza meg.
2015. okt. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Istenem... Nem olyan bonyolult:

Szabadnap=Szombat

Munkaszüneti nap=Vasárnap, állami ünnepek, stb.



Megy.


Amúgy buszsofőr voltam 5 évig...

2015. okt. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Lehet hogy én vagyok a hülye, de ha már ilyen egyértelmű a helyzet nem lenne egyszerűbb kiirni szabadnap helyett simán azt, hogy szombat?
2015. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) :D
2015. okt. 22. 23:24
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ma (október 23.) valóban egyértelmű a helyzet.


De a válaszokban szereplő állítások („A szabadnap kivételével azt jelenti, munkanapokon és munkaszüneti nspokon közlekedik.”; „Szabadnap=Szombat Munkaszüneti nap=Vasárnap, állami ünnepek, stb.”) csak kivételekkel igazak. (Durva megnyilvánulás és fohászkodás ellenére, vagy azzal együtt.)


A VOLÁN menetrendi naptára, a [link] szerint: „szabadnapok kivételével naponta (hétfőtől péntekig és vasárnap, valamint: XII. 27-én, I. 3-án, I. 10-én, V. 2-án, VIII. 8-án, VIII. 22-én, X. 24-én, és XII. 12-én; kivéve: XII. 24-én)”.

Csak egy közeli napot kiemelve:

- közlekedik 2015. október 24-én (szombaton), bár az nem munkanap, nem munkaszüneti nap, és nem is vasárnap.

• Az, hogy a szombat nem vasárnap, az egyértelmű.

• Hogy nem is munkaszüneti nap, az a Munka Törvénykönyvéből derül ki: „102. § (1) Munkaszüneti nap: január 1., március 15., húsvéthétfő, május 1., pünkösdhétfő, augusztus 20., október 23., november 1. és december 25-26. [link]

Mégis közlekedik; sőt a menetrendi évben még további 7 ilyen napon közlekedett, közlekedik még.

Tovább bonyolítaná a helyzetet, ha a munkaszüneti napi menetrendi kiírást is megjeleníteném, kivételeivel. És még hozzájön, hogy többféle munkaszüneti napi menetrend is van: munkaszüneti napi-, a hét első tanszünetes munkanapját megelőző munkaszüneti napi- és a hét első iskolai előadási napját megelőző munkaszüneti napi.


És hogy még bonyolultabb legyen a helyzet, a különböző régiós VOLÁN társaságok (közlekedési központok) egymástól, és az országos VOLÁN naptártól is, eltérnek. (Még olyan is van, hogy ugyanannál a közlekedési központnál adott napon a helyközi- és néhány helyi közlekedés más napi menetrend szerint közlekedik.) Addig mennek kivételekkel, hogy még olyan társaság is van, ahol egyes járatokra bontva alkalmazkodnak helyi igényekhez, például ahhoz, hogy a felsőoktatásban nincs a közoktatással egyező szünet.


Összevetésre csak néhány példa:


[link]

Külön leírják, hogy „A leírt közlekedési rendtől más Közlekedési Központok eltérően is közlekedtethetik járataikat, ezért utazásuk megkezdése előtt tájékozódjanak az eljutási lehetőségekről.

A közlekedési naptártól eltérően az Észak-magyarországi Közlekedési Központ Zrt. az alábbi járatokat is közlekedteti:” és ott a felsorolás.

És 24-én Sz.Sz.B. megyében a helyi közlekedések eltérnek a helyközi menetrendtől.


[link]

Itt, az előzőtől eltérően, 24-e, „szabadnap” a helyközi közlekedésben.

És láthatók külön járatok középiskolások, felsőoktatásban résztvevők számára járatok az ünnep és az őszi szünet kapcsán.


És ez csak 2 közlekedési központ.


Tehát, azért mert 23-án egyező menetrend szerint közlekednek, egyáltalán nem jogos általános és mindenhol érvényes szabályokat írni. Az eltérésekre, például, az egyik idézett társaság, külön felhívja a figyelmet.

2015. okt. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!