Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonaton elfogadják az iskolalá...

Vonaton elfogadják az iskolalátogatásival együtt az új diákot, ha nincs rajta matrica?

Figyelt kérdés
A régi diák pont le fog járni előző nap, hogy jövök majd vissza Pestre, viszont az új diákon még nincs matrica, mert az iskola nem adta oda külön a matricát, mivelhogy az új diákomat kipostázták vidékre, 200 km-re Pesttől, és nem tudtam hazamenni érte, mire kiosztották a matricákat az iskolában. Ha van nálam iskolalátogatási, akkor elfogadják a vonaton azzal együtt a matrica nélküli diákomat?

2015. okt. 26. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. Csak érvényes diákigazolvány, vagy azt helyettesítő igazolás jogosít kedvezményre.

Nem értem teljesen a sztorit. Mióta van igazolványod? Még csak most fognak megérkezni az ebben az évben rendelt igazolványod. Ha meg idén rendelted, akkor biztos volt 60 napos ideiglenes igazolásod is.

2015. okt. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A tavalyi diákom jó még 31-ig. De én elsején jönnék vissza Pestr. Viszont, az iskola, ahol okj-n vagyok, nem adta oda a matricát, mivel nem volt nálam az új diákom, amit már kipostáztak 1-2 hete vidékre. Nem tudtam hazamenni érte, mivel messze lakom, és nagyon sokba kerül az utazás. Viszont így, hogy nem volt nálam az új diák, nem adták oda a matricát, hogy majd én otthon felragasztom a diákomra.
2015. okt. 26. 14:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, nem adják oda, mert vissza lehet vele élni. Kellett volna kérned egy 60 napig érvényes igazolást, mikor legutóbb bent voltál. Így sok mindent nem tudsz tenni, teljes árú jegyet kell venned... Vagy bízol abban, hogy nem szúrják ki/jófej lesz az ellenőr, csak az necces.
2015. okt. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vonaton pénteken 10 után és hétvégén tudsz venni 33 százalékos kedvezményű jegyet is, 26 év alattiként.
2015. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

vagy próbálkozol telekocsival. olyan 200 km-nyi utakra olyan 1800-2500 körül szoktak elkérni. valamivel olcsóbb, mint hogy teljesárú menetjegyet kelljen venned.

persze attól függ, hogy onnan milyen sűrűn mennek pestre, ahonnan te akarsz.

2015. okt. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!