Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az lene a kérdésem hogyha én...

Tomi mester kérdése:

Az lene a kérdésem hogyha én például utazok a buszon és le akarnak mellém ülni, jogom van e nemet mondani es hazudni hogy foglalt? Vagy köteles vagyok helyet adni ha pl a fél busz áll nekem meg nincs kedvem nyomorogni egy benga állat mellet.

Figyelt kérdés

2015. nov. 6. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél még egy bérlete és tedd a melletted lévő ülésre!
2015. nov. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Vagy járjál gyalog....
2015. nov. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"ekem meg nincs kedvem nyomorogni egy benga állat mellet" - akkor áll fel! Legalább más leülhet.

Miért járna neked két hely? Két bérleted van?

2015. nov. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Nyilván megkérheted udvariasan, hogy máshová üljön. De jogod nincs egy hely foglalására - kivéve persze a helyjegyes járatokat.
2015. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen mondhatod, hogy foglalt, hiszen a láthatatlan embert például csak te látod! Ilyenkor hasznos is, hogy szólsz, mielőtt ráülne valaki a szerencsétlenre.


Köteles vagy-e helyet adni? Mivel az nem a te helyed eleve melletted, így a kérdés általában csak az udvariasság miatt hangzik el.

2015. nov. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Nincs jogod.

A te jegyed, bérleted egy helyre szól. Álló vagy ülő helyre.

Rühellem az olyan önző dögöket, akik a másik ülésre pakolnak redvás aljú táskát, vagy a saját büdös patájukat.

Nem is teheted szóvá, ha valaki le akarna ülni melléd.

Egyet tehetsz, felállhatsz és leszállsz.



Ez a videó nem rólad szól?

[link]

2015. nov. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
98%

Mire mondanál nemet? Bárkinek is meg kell e kérdeznie, hogy megengeded-e, hogy a busztársaság közösségi személyszállító járművén jogosan utazva leüljön egy szabad ülésre?

És ez meddig terjed? Négyes ülésnél nemcsak a melletted lévő, hanem a szemben levő ülésnél is meg akarod szabni, hogy ki ülhet oda, vagy odaülhet-e egyáltalán valaki?


És időben egy kicsit visszalépve: te kitől kérdezted meg, és ki engedte meg, hogy leülj arra a helyre, ahova leültél? És ha a később melléd ülőnek nem tetszik, hogy te ülsz ott? Kicsit sem aggódtál emiatt, amikor csak úgy, önkényesen leültél?

2015. nov. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező! Ne hallgass az előzőekre!


Igenis jogod van nemet mondani. Jogod van bármit mondani.

Szabad országban élünk, jogod van szinte bármit mondani.


De például ha nekem mondanál ilyesmit, úgy b*sználak az ülésedről a busz padlójára, hogy anyád sem ismer rád utána.

2015. nov. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem csak neked vannak ám "jogaid" kérdező, képzeld, a buszsofőrnek is joga van téged leszállítani a buszról, kizárni az utazásból, ha a többi utast zavarod...
2015. nov. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

En, egyedul a budos embereknek nem adom at, mert nem akarok rosszul lenni. Elvileg, a szabalyzat szerint, nem is utazhatnak, de gyakorlatilag megis felszallnak a buszra.

A kerdessel meg az a vicces, hogy en is, benga allat vagyok, de mellem, egyszer sem akarnak leulni a megtermett emberek.

2015. nov. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!