Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi az oka, hogy Győrben a...

Mi az oka, hogy Győrben a helyijáratos buszjegy automatából megvéve olcsóbb, mint ha a sofőrtől veszik felszálláskor?

Figyelt kérdés
Meg gondolom máshol is így van akkor, de mi az oka?
2015. nov. 12. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ne a sofőrtől vegyél, ezzel ne tartsd fel sem őt, sem a forgalmat.
2015. nov. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenhol így van, ahol legalább egy minimális értékesítési hálózat van. A cél az, hogy a sofőrnél jegyet váltók ne tartsák fel a buszt, de mégis legyen azért lehetőségük jegyet venni. Pl. vasárnap sok helyen óriàsi kihívás volna elővételes jegyhez jutni.
2015. nov. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Hogy ne használd a buszközlekedést, én győri vagyok és havonta egyszer ha használnám a buszt akkor 4-500 forintot kéne kifizetnem, mert a környéken nincs automata. Inkább sétálok 20 percet.
2015. nov. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem, nem ezért van így, hanem azért, amit a többiek mondtak. Ha valóban az lenne a cél, hogy ne használhasd, akkor egyszerűen nem indítanának buszokat.

Felesleges a szarkazmusod, mert csak magadból csinálsz hülyét vele. Az ugyanis nem a közlekedési társaság hibája, hogy hetekig nem sikerül venned valahol egy buszjegyet, miközben intézed a dolgaidat, vagy épen bevásárolsz a városban :) Sőt, vehetnél akár egyszerre 10-12 darabot is, ami elég lenne egész évre.

2015. nov. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"vehetnél akár egyszerre 10-12 darabot is, ami elég lenne egész évre."


Vettem is, de ezek mint kiderült a buszon érvénytelenek lesznek egy idő után. Akkor is rablás az 500 forint, akkor már egy taxis bedob a városba 1000-ért, óra nélkül 700-800 ft

2015. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig érvényes?
2015. nov. 13. 14:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyilván érvénytelenek lesznek, ha van áremelkedés. De ez rá van írva a jegyek hátuljára. Vagy ha máshol nem a honlapon fenn van a részletes használati utasítás. Nem véletlenül van rajtuk a kibocsájátás éve, ez azért gyanús lehetett volna, hogy a 2014-es jelzésűt 2015-ben nem fogják elfogadni...

Vissza ugyan nem lehet váltani, de pénztárban lepecsételik, hogy megint érvényes legyen, miután kifizetted az áremelkedés miatt keletkezett különbözetet.

2015. nov. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amúgy meg nem hinném, hogy rablás.

Ugyanis megnéztem most, 500-ból oda-vissza el tudsz menni busszal - feltételezve, hogy egy jeggyel bejutsz a városba. Taxis még ÁFA nélkül is kb 3-szor ennyiért vinne el.

2015. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Valóban, meg lehet venni előre is, 250 forintért, ha 10 darabot veszel akkor 225 forint/darabért ha jól tudom.


Egyébként valahol olvastam hogy Győrben áremelés esetén is korlátlan ideig felhasználhatóak a jegyek, de áremelés után még 1 évig biztosan.

2015. nov. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!