Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Németországban az IC kocsik...

Németországban az IC kocsik miért olyan korszerűtlenek?

Figyelt kérdés

Természetesen a tisztaságra nem lehet panasz.Mert patyolat tiszták a kocsik, rossz szagok sincsenek benne.


Viszont a műszaki színvonaluk nem a legjobb.

A klíma nyáron mindig megmakacsolja magát.Nyáron nekem is volt szerencsém ilyen kocsikhoz.Igazi MÁV feelingem volt.



A kocsik felén az ajtó nem automata, hanem olyan kilincses WC ajtó csapkodós.


Vizuális utastájékoztató nincs bennük.


Körülbelül, mint a MÁV kocsijai, csak kivannak fényesítve, meg tiszták.


Pedig Németországban a leggazdagabb európai ország.

Miért nem vesznek új járműveket?


Az osztrákoknál a Railjet is sima vagonokból áll, csak "csuklósítva" lettek.Viszont a műszaki színvonaluk messze a német vagy magyar IC kocsik felett áll.



2015. nov. 24. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha kényelem kell, ott az ICE. :D


Nekem megfelel a sima RE vagy IRE is. :D

2015. nov. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tudod, a gazdasági törvényszerűségeket nem írja okvetlen felül az, ha valaki gazdag. A német gazdaságnak jól megy, persze, bár messze nem a legjómódúbb európai ország. A Deutsche Bahn sem wifin kapja a pénzt, a jegyárbevétel mellett bizony kap szövetségi és tartományi támogatásokat is. Ezért cserébe felelős gazdálkodást várnak el a vállalattól.


Az említett kocsik vélhetően az 1980-as évek magasságában épülhettek. Vasúti járműveket bizony 40-50 évig simán lehet gazdaságosan üzemeltetni, minimális felújítási költség mellett. És emiatt bizony gyakran előfordul,hogy inkább a felújítás mellett döntenek a csere helyett a felelősen gazdálkodó vasutak.


A klímák problémája nyilván az alulméretezett klímaberendezés és a kimutathatóan szélsőségesebb időjárás együttes hatása.

2015. nov. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyébként hány magyarországi személy és gyorsvonaton van klíma? (Nem csak budapesti elővárosi vasutak vannak.) És Németországban?


Én még egyszer se gyulladtam meg nyáron, vagy fagytam oda télen, se személy se gyors, de még S-bahnon se. :D

2015. nov. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Halbik Németországban is futnak, meg ahhoz hasonló kocsik:

[link]


Viszont az igaz, hogy a személy és gyorsvonatok többsége klimatizált.

2015. nov. 24. 21:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon valahogy mindenki úgy képzeli Németországot, mint valami tökéletes hely, ahol minden működik, minden modern, tiszta, stb. Fél évet voltam kint nemrég, és azt tapasztaltam, hogy ez közel sem igaz.
2015. nov. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!