Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Minden buszban van biztonsági öv?

Minden buszban van biztonsági öv?

Figyelt kérdés

A múltkor észrevettem a távolsági buszon egy matricát: biztonsági öv használata kötelező! Volt is minden ülésen biztonsági öv, de senki sem csatolta be. Ráadásul egy csomóan álltak, mert tömve volt - rájuk ilyenkor mi vonatkozik?

Viszont ezt már csak hazafelé figyeltem meg. Nem tudom, hogy ez mennyire általános a buszoknál és valóban kötelező-e?


2015. nov. 28. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Távolsági buszokon, főleg az autópályán közlekedőkön, hivatalosan nem is utazhat álló utas.
2015. nov. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező is!

Pl a menetrendszerinti buszokon nem(BKV),mivel ezeken van kialakítva állóhely.

De ahol nincs ,és ráadásul figyelmeztető tábla is jelzi ,ott kötelező,saját védelmed érdekében!

2015. nov. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Autóbuszban csak lakott területen kívül kötelező a biztonsági öv használata, ott is csak akkor, ha a jármű csak ülő utasok szállítására van levizsgáztatva. Mindazonáltal a saját (és utastársaink) testi épség érdekében érdemes minden esetben becsatolni.


#1

Ez butaság. Autóbuszon annyi álló utas utazhat, amennyit a forgalmi engedély megenged. Nem számít sem az, hogy távolsági járatról van-e szó sem az, hogy autópályán közlekedik-e.

2015. nov. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Rengeteget utaztam távolsági busszal, meg túristabusszal is többezer km-re, de soha senki nem köti be magát. Még a sofőrök sem, direkt figyeltem. Rendőr sem szólt, pedig kaptam már el olyan ellenőrzést, hogy feljött megnézni, hogy mi a helyzet. Tehát érdekes a dolog, pedig a szabály szerint tényleg mindenki be kéne kösse magát. Bár én személy szerint, és gondolom sokan mások is, örülök, hogy öv nélkül is utazhatunk.
2015. nov. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, legalább a véleményedet tartsd meg akkor magadnak. Az ugyanis egy nagyon komoly közlekedésbiztonsági vívmány, hogy ma már nem állítható forgalomba új távolsági busz biztonsági övek nélkül és az a mi szegénységi bizonyítványunk, hogy az utasok kb. 99 százaléka ba'szik becsatolni. Persze, tudjuk, hogy a baleset az a dolog, ami mindig mással történik meg, aztán meg szörnyűlködünk, amikor a híradóban felborult buszt mutatnak egy tucatnyi letakart holttesttel. Épp csak arról nem beszél senki, hogy ha az utasok övvel bele vannak rögzítve az ülésbe, akkor balesetkor nem repkednek jobbra-balra és nem is esnek ki a buszból, hogy utána mind a tizensok tonna átguruljon a testükön borulás közben. És igen, kényelmetlen az öv, de a tolókocsi és a koporsó is mind kényelmetlen.
2015. nov. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na és őszintén, te bekötöd magad? Vagy csak okoskodsz úgy, hogy soha nem is buszozol?
2015. nov. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Én még soha életembe nem láttam azt hogy valaki bekötötte volna magát, sőt még a sofőr se szokta.
2015. dec. 25. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es

Végre valaki aki ült is már buszon, nem csak dumál.

2015. dec. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!