Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan kérjem az alábbi vonat...

Hogyan kérjem az alábbi vonat jegyet?

Figyelt kérdés

Budapestről szeretnék utazni Erdőbényére.

Budapestről IC-vel mennék Szerencsig, ott szállnék át egy személy vonatra. Ezt a jegyet hogyan kell kérnem?


2015. dec. 16. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem értettem az ilyen kérdéseket. Ezt sem.

Így, ahogyan ide is leírtad. Hidd el, a pénztárban emberek ülnek!

2015. dec. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érthetően. Honnan hova szeretnél utazni. Ennek megfelelően kapsz majd jegyet.
2015. dec. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ahogy leírtad.


Én már azt is megjátszottam egyszer, hogy úgy kértem keszthely budapest vonalon jegyet (egy vonattal végigmegy), hogy székesfehérvár, veszprém érintéssel, mivel veszprémben kellett leadnom egy gyereket (semmi emberkereskedelem, csak ifjúsági tábor és a szülő megkért, hogy kísérjem haza, a jegy különbözetet meg kifizeti, kemény 200 forint volt) és mivel utazási kedvezményem van, ami útra/jegyre szól, ezért nem akartam két jegyre pocsékolni, a pénztáros nő meg megtudta oldani, ugyan miattam kereste ki ezt a funkciót, mert még sose kellett használni :D 2-szer kellett átszállni, mind a három vonaton a kalauz először a pénztárost szidta, hogy de marha, az első kettőn még utána leesett nekik a "szállított" gyerek jegyét utána nézve, hogy miért ilyen kacifántos az enyém, a harmadikon már magyarázni kellett, mert akkor már egyedül voltam.


De a te esetedben semmi rendkívüli nincs. Kapsz egy km-re szóló jegyet Budapest-Erdőbényére, valamint egy gyorsvonati pótjegyet (mivel a km-esre nem kell kérned, mert utána személlyel mész) és IC hely és pótjegyet Budapesttől Szerencsig. Teljesen mindennapos kérés.

2015. dec. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Budapestről szeretnék utazni Erdőbényére.

Budapestről IC-vel mennék Szerencsig, ott szállnék át egy személy vonatra.

2015. dec. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Erősen javallott először a köszönés, a végén a megköszönés és elbúcsúzás. Opcionális a "milyen szar idő van", vagy a "már minden ajándékot megvettem", esetleg a "bánatért késik megint a vonat" témák felvetése.
2015. dec. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!