Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Használhatom már a 2011...

Használhatom már a 2011 márc.31-ig érvényes 90% -os "jegyemet"?

Figyelt kérdés
a másik most fog lejárni 2010 március 31.-én és megküldték már az ideit! szeretném használni azt mert a másik betelt.De viszont nem járt le , de az sincs ráírva hogy mikortól érvényes! SEGÍTSETEK! Előre is köszi.
2010. márc. 25. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért ne használhatnád? A lényeg az, hogy a lejárati dátum után már ne használd.
2010. márc. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha idei, akkor az azt jelenti, hogy idén használhatod, nem?
2010. márc. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nézd meg, mert annak is rajta kell lennie, hogy mikortól használhatod. De lehet, hogy már használhatod ,csak azért márc.31-e környékén küldik, hogy addig úgyis a másikkal jár az ember.
2010. márc. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Használhatod. én már többször használtam.és tényleg nincs rajta,hogy mikortól lehet.

üdv

2010. márc. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2010. márc. 25. 17:38
 6/10 A kérdező kommentje:
De ugye nem büntethetnek meg, ezért? mert hogy pl olyan indokkal : amíg a másik nem jár le addig nem lehet használni
2010. márc. 25. 17:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Biztos nem büntetnek meg.nyugi. Én eddig is minden évben így használtam.
2010. márc. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Április 1-től március 31-ig érvényes, de rá van írva, hogy az érvényesség kezdete előtt felhasználható, azaz már most is utazhatsz vele.

Az ideire már nem írták rá, hogy az érvényesség kezdete előtt felhasználható, viszont nincs rajta kezdődátum, úgyhogy attól a perctől kezdve, hogy a postás átadta, már érvényes. Pont ezért azért nincs rajta kezdődátum!

2010. márc. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi ez a "jegyem" ? Előbb ezt kellene tisztázni.

90%-os jegyből több van.

2010. márc. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Tulajdonképpen 3 féle 90%-os van.

1. nyugdíjas pecsételős (árvák, félárvák, rokkantnyugdíjasok, gyámolt személyek is kapják...) Ez érvényes minden év március 31-ig.

2. Államkincstári igazolás, tartósan beteg és súlyosan fogyatékos személyeknek. Ez addig érvényes, amíg a betegség fennáll vagy a következő felülvizsgálat esedékes, ez elvileg lehet március 31, de nem valószínű.

3. Nagycsaládos kedvezmény. Itt semmi dátum nincs, csak 3 gyereknek együtt kell lennie legalább egy felnőttel.

4. csoportos kedvezmény egyes speciális esetekben, nem dátumhoz kötött


Szóval ez alapján nagy valószínűséggel csak az első esetről lehet szó a dátum miatt.

2010. márc. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!