Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hatósági igazolvány felmutatás...

Hatósági igazolvány felmutatásával Pesten a villamoson ingyen utazásra vagyok jogosult?

Figyelt kérdés

Érdekel a téma, fel szeretnék menni Pestre megnézni egy Egyetem nyílt napját. És Ez fontos lenne nekem :)

Szóval ha felszállok a villamosra, felmutatom a kártyám, akkor ingyen utazhatok? :)



2016. jan. 9. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miféle Hatósági igazolvány?
2016. jan. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen hatósági igazolványra gondolsz?


Ha a MÁK által kibocsátottra, akkor igen, az ország összes helyi járatán ingyen utazhatsz.

2016. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Nem.

Ugyanis nincs olyan, hogy Hatósági Igazolvány. Konkrétan a nevén kellene nevezned, hogy mid van. Akkor lehetne megmondani, hogy mire vagy jogosult.

2016. jan. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Magyar Államkincstár állította ki (ezzel lehet a 90%os jegyet igényelni a járműveken és nálunk a helyi járaton ingyen utazásra vagyok jogosult)
2016. jan. 9. 21:01
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, csak hülyén fogalmaztam meg :S
2016. jan. 9. 21:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Már egyszer fent leírtam: minden, Magyarországon közlekedő helyi (tehát nem helyközi) tarifával igénybe vehető járaton ingyen utazhatsz. Nem csak nálatok, nem csak Budapesten, hanem mindenhol, ahol helyi díjszabás van érvényben.


(Tehát pl. ha mondjuk Esztergomban épp nem várható helyi busz, de jön egy olyan helyközi, ami helyi tarifával igénybe vehető, akkor azon is ingyen utazol, nem 90 százalékosan. Hasonlóképpen, Budapesten a HÉV ugyan elhagyja a várost, de amíg te bent maradsz a közigazgatási határon belül, addig helyi díjszabással, tehát ingyen utazol.)

2016. jan. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Kicsit túlzásnak érzem, hogy egyetemre készülsz, de még egy kérdést sem tudsz normálisan feltenni :D
2016. jan. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ :))

Hát köszi, bíztató vagy :D

Hát csak megnézni hogy mégis mi hogy van x)

2016. jan. 10. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!