Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Érdemes Tatabányáról Budapestr...

Érdemes Tatabányáról Budapestre ingázni - tanulni vagy dolgozni? Vagy inkább albérlet?

Figyelt kérdés

2016. jan. 16. 14:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Attól is függ, hogy Budapesten hova és mivel ingáznál.

Ki lehet számolni a bejárási költséget minden esetben és a bejáráshoz szükséges időt és ezt össze lehet vetni az albérlet+BKV bérlet kombó költségével illetve az onnan történő bejárás idejével.


Ha lényeges eltérés van, akkor megéri.

2016. jan. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Autóval még meg lehet oldani, de busszal vagy ilyesmi már rendkívül fárasztó, át is kell szállni meg minden, és rengeteg hasznos időt veszítel ezzel. A budapesti életet sem tudod kiélvezni így. És akkor még ott vannak a reggeli dugók, stb.
2016. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát időben 1,5 óra.


Ez ugye akkor napi 3 óra.


Meg a két bérlet 3490 és 5710.

2016. jan. 16. 16:15
 4/11 anonim válasza:
49%
Én albiba mennék inkább de készülj fel egy jobb albi minimum 100 ezer és 3 havi kauciót kérnek
2016. jan. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy a helyi közlekedésben mennyi időt kell eltöltened, illetve mikorra mész.


Pl. a menetidő szűk 1 óra vonattal. Ha sokat kell még a vasútállomásra is utaznod, vagy Budapesten az állomásról a célhelyre, az növelheti ezt. Mint ahogy az is növelheti, hogy nem túl nagy a járatsűrűség, vagyis ha olyan időre kell menned, esetleg 1 órával előbb el kell indulnod - oké, oda s érsz előbb, de nem tudod elkezdeni a dolgod. Ugyanez hazafelé.


Ha te kiszámoltad, hogy 1,5 óra az utazás egy irányba, az még szerintem belefér. (Én is ennyi utazom egy sokkal közelebbi településről.) A bérlet árát (ha diák, vagy fizeti a munkáltató) össze sem lehet hasonlítani az albérlet árakkal. Vagyis itt azt kell mérlegelni, megéri-e az albérlet árát az a napi 3 óra. Persze ha most is fizetsz albérletet, már árnyaltabb egy kicsit az összehasonlítás, de ha mondjuk egyetem mellett a szüleidnél élsz, akkor szerintem nem érdemes ilyenekkel foglalkozni, inkább járj be (vagy esetleg kollégium, ami elfogadhatóbb árban van).

2016. jan. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem kell 100 ezer-ben gondolkodni albérletben. Vannak értelmes albérletek is, amit nem csak pénzéhes emberek adnak ki.

A másik, hogy többen is összeállhattok albiba - ha hajlandó vagy rá.


egyedül elég egy garzon is, ami már van 65-80ért rezsivel együtt. Körül kell nézni.

2016. jan. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
64%
65 ért garzon? Bpn? Max valami putri..az is vagy jól kinn vagy a diószegi környékén,,,
2016. jan. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
7: vedd ki a 100ezres albikat én meg majd 4es metrótól 10 percre gyalog elfoglalom a 65+ rezsiért a 45 nm-es 2 szobás lakást :)
2016. jan. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ami egy putri... Ha nincs igényed menj oda... Bár manapság putrik sincsenek mar ennyiért metróközelben...
2016. jan. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Örülök hogy ilyen erős vita alakult ki az albérlet témában:D


Az igazság az hogy suli mellett most is van egy részmunkaidős állásom,ami később is megmaradna.

Ezzel havonta megkeresek némi mellékest diákként.


A vonat út ideje adott amit kb 60 perc,és attól függően hogy hova vennének fel a városi közlekedés 30-45perc.

Tehát nagyjából 3 óráról beszélünk.


A két bérletem nincs 10 ezer forint.

Egy albérlet akár egyedül akár többen ennél jóval több.


És ha azt nézem hogy pl itthon is elmegy 60-80 perc mire hazaérek a suliból akkor ahhoz képest lóf--sz ez az út vagyis legalább annak tűnik.


Van olyan ismerős aki feljár vonattal vagy autóval,de van aki felköltözött :)

2016. jan. 17. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!