Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Minek kell lökdösődni a...

Minek kell lökdösődni a buszon leszállás előtt?

Figyelt kérdés

Ez főleg Budapesten jellemző, egy csomóan már percekkel azelőtt odatolakodnak az ajtóhoz, hogy megállna a busz, tök bunkó módon, legtöbbször meg se kérdezik, hogy én is leszállok-e.

A másik gyakori eset meg az, amikor annyira tele van a busz/metró, hogy mozdulni nem lehet, és hátulról b**ogatnak, hogy menjek arrébb. Főleg az öregek pánikolnak állandóan leszállás előtt.

Egyszerűen nem értem, hogy mire ez a nagy idegeskedés, még egyszer nem volt olyan, hogy fent maradtam volna, pedig sosem állok fel/indulok el az ajtó felé, amíg meg nem áll a busz. De ha esetleg nem tud leszállni, mert nagy a tömeg akkor sem dől össze a világ, leszáll a következőnél, és megy egy megállót visszafelé...



2016. márc. 3. 22:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
60%
1, ha nem akar valaki leszállni akkor minek áll be abba a nyomorult ajtóba 2, ha megyek valahova akkor igen, elég nagy gond ha 1 megállóval tovább kell menni
2016. márc. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

1. mert esetleg tele van a busz, és nincs máshol hely

2. mint mondtam, nem fordult még elő ilyen, de ha netalán mégis megtörténne, nem dől össze a világ

2016. márc. 3. 23:05
 3/25 anonim ***** válasza:
26%
A
2016. márc. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
26%
Azé
2016. márc. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#3,4

oké...

2016. márc. 3. 23:10
 6/25 anonim ***** válasza:
52%
Azért mindig arrébb leeht húzódni, ez b*romság, a másik meg de, nehogymár tovább keljen utaznom aztán visszajönnöm mert a nagyokosok nem állnak ki az ajtóból mert oda vannak ragadva.
2016. márc. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A normális emberek többsége, ha le akar szállni, akkor körülnéz, és ha tömeg van a járművön akkor időben elindul az ajtó felé, és nem akkor emeli fel a hátsóját az ülésről, amikor már csenget a sofőr! Igen ha sokan vannak akkor ez sajnos kökdösődéssel jár. Ha tetszik ha nem ez sajnos a tömegben így van!
2016. márc. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%

Most ugyan a fővárosban lakom, de életem nagy részében nem így volt. Ez nem tipikus budapesti dolog, máshol ugyan ez megy, ha tömeg van (persze egy nagyobb városban ez könnyebben előfordul ugye). Engem is baromira idegesít, ha tömegben nekiáll valaki szerencsétlenkedni az ajtónál. Megosztom ezért veled 2 tuti tippemet:

1. Ha az ajtónál állsz, nem szállsz le, de látod, hogy a tömeg bizony lefog, akkor ne képzeld azt, hogy majd 40 ember fog téged kikerülni. Fogd magad, te is szállj le és állj meg az ajtó mellett. Ahogy leszállt a tömeg, szállj vissza. Minden épeszű ember ezt csinálja.

2. Ha tudod, hogy nem most kell leszállnod, akkor vonszold el magad az ajtótól még időben.


Az öregek pedig azért szoktak pánikolni, mert lassabban mozognak. Náluk annyira már nem megy az, hogy ajtónyitás előtt felpattannak a székből és 2 ugrással az ajtónál teremnek.

2016. márc. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Csak egy példának írtam, hogy ha fent maradna valaki (ami persze úgysem történik meg) akkor vissza lehet menni, ne ragadj már le ennél, 72%-os...

Utolsó: ha sokan vannak, úgyis leszáll mindenki a megállóban, aki az ajtóban áll, hogy elengedjék a tömeget, anélkül is, hogy valaki 10 perccel leszállás előtt már odanyomulna.

2016. márc. 3. 23:18
 10/25 A kérdező kommentje:

az előző utolsó a 7-esnek szólt

#8 -" Ha az ajtónál állsz, nem szállsz le, de látod, hogy a tömeg bizony lefog, akkor ne képzeld azt, hogy majd 40 ember fog téged kikerülni. Fogd magad, te is szállj le és állj meg az ajtó mellett. Ahogy leszállt a tömeg, szállj vissza. Minden épeszű ember ezt csinálja. "

Képzeld, én is pontosan ezt csinálom - ezért idegesítő, hogy leszállás előtt lökdösnek, mikor mozdulni se lehet, és egyébként meg fölösleges, mert úgy is leszállnék ha lökdös ha nem.

2016. márc. 3. 23:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!