Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miskolciak! Fognak nektek...

Miskolciak! Fognak nektek hiányozni az MVK-s régi 200-as Ikarus buszok?

Figyelt kérdés
Biztos sokan örülnek neki, hogy jönnek az újak, meg már biztosan várják/ták, de nekem azért a régiek hiányozni fognak..kinek fognak még hiányozni? Furcsa, hogy már ez is a múlté lesz...

2016. márc. 4. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Salgótarjáni vagyok, még itt van pár db, de ha eltűnnek, hiányozni fognak, mert ez a kedvencem:)
2016. márc. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Nosztalgikus pillanataimban ugyan én is hiányolom a 200-asokat sok helyen és örülök, ha kifogok valahol egyet, de azért lássuk be: a magas padló rengeteg utast kizárt vagy erősen visszatartott az utazásból illete utazástól. Szóval egyáltalán nem baj, hogy fogynak az ilyen buszok. Nosztalgiajáratok meg úgyis jó eséllyel lesznek különféle alkalmakkor.
2016. márc. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Őszinte leszek: a hétköznapokban egyáltalán nem fognak hiányozni. Örülni fogok, ha nosztalgiajáratokon vagy egyéb rendezvényeken megfordul 1-2, de hogy 260-asra vagy 280-asra kelljen reggel negyed 8-kor felnyomakodnom a Centrum előtt és 4-5 megállón át hallgassam a hathengeres motor reménytelen küzdelmét a saját tömeggel, nem fog hiányozni. Jó volt, hogy voltak 200-asok, de végképp lejárt az idejük.
2016. márc. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem hülyeség csak alacsony padlós buszokat járatni!!
2016. márc. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Olyan is-is, tegnap például az egész napomat azzal töltöttem hogy buszoztam, jó még egyszer utoljára ülni rajta. Más szempontból viszont lássuk be eljárt fölötte az idő itt az ideje átadni a terepet a MAN-eknek. Egy nagyon jó konstrukciójú nagyon jó üzembiztos, és maga korában kényelmes busz volt. Kicsit hiányozni fog de valahol nem is:)
2016. márc. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! Jöhetnek még nyugodtan további válaszok! Én nagyon sajnálom a 200-as családot..Hiányozni fognak, meg már most hiányoznak: A karakteres külső, ami szerintem utánozhatatlan, a jó elrendezésű világos, tágas utastér, kényelmes ülésekkel, a motorhangja, a jó RÁBA D2156, de a D10 is alapjáraton, mikor rezegtek az ablaküvegek, mikor túráztatták a sofőrök, meg úgy az egész legfőképp az, hogy magyar, hazai termékről volt/van szó! Sose fogom elfelejteni őket!
2016. márc. 6. 09:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Is-is

Hangosak és kényelmetlenek, de rengeteg nyitható ablakjuk van, ami nagyon jól jön cigányfertőzött járatokon(pl 29-es az egyetem felé). Majd meg lehet fulladni rajtuk olyan büdös van, főleg ha 16-os volt előtte. Nem is értem hogy bírják a sofőrök

2016. márc. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

Nekem egyáltalán nem fognak hiányozni a régi Ikarusok. Esőben beáztak, hideg volt rajtuk, ugrált ide-oda a hátsó része, nem nagyon lehetett rajta állni, meg azért valljuk meg, nem valami kellemes érzés félméteres lépcsőkre fellépni. Vagy éppen a félméteres lépcsőn utazni, amikor tömve van az egyetemi járat. Az sem volt sosem egy kellemes élmény, amikor az Avasra már majdnem gyalog hamarabb felértem (meglepő módon az új MAN busz még gyorsítani is tud felfelé menet, szinte olyan érzésem volt, hogy rakétából lőtték ki). :D

Összességében tehát egyáltalán nem bánom és remélem, hogy a 400-as sorozat se nagyon fog már közlekedni, bár a csodálatos Neoplanokat is le lehetne már cserélni, még annak ellenére is, hogy mindössze 10 évesek (annyi baj van csak velük, hogy szétesnek, arról meg ne is beszéljünk, hogy ablakot nem lehet rajtuk nyitni). Az új MAN buszok esetében legalább már tanultak a korábbi hibából, vannak nyitható ablakok is! :D

Bár azt azért hangsúlyozom, hogy folyamatos használat után fog kiderülni, mennyire jó buszok az újak, de ha a villamosokat vesszük, akkor bizakodó vagyok.

2016. márc. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kicsit sem fog hiányozni.
2016. márc. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kicsit fura még MVK-s Ikarusok nélkül, de szerencsére Volánnál még vannak! Jöhetnek még további válaszok nyugodtan!
2016. márc. 18. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!