Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Holnap a fővárosba utazunk....

Holnap a fővárosba utazunk. Egy beteg lánnyal megyek aki 90 százalékossal utazik. Lehetek a kísérője úgy, hogy én is gyerek vagyok? Nekem is jár a kedvezmény a vonaton és a metrón?

Figyelt kérdés

#utazás #metró #vonat #90 százalékos kedvezmény
2016. márc. 9. 12:18
 1/7 anonim válasza:
90%
Igen,nincs életkorhoz kötve!
2016. márc. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A kíséret tényét igazoló utasnyilvántartó-lap szükséges a kísérőnek. Hogy gyerek lehet-e, nem tudom, de nem hinném.
2016. márc. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

" Igen,nincs életkorhoz kötve!"


Azért egy 6 éves csak nem lehet kísérő :)

2016. márc. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, mi célból jöttök, de csak a lakóhely és a célintézmény között érvényes.


[link]

2016. márc. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3

Egy 100kg-os 1.8m magas 17 év és 11hónap idős 'fiú' is gyereknek számít, márpedig ő elég sokat tud segíteni ha kell.

2016. márc. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!


NE hallgass az utolsóra! Linket tud betenni,de szöveget értelmezni nem.


Ha a lány ilyen: [link] ún. MÁK kártyával utazik,akkor lehetsz a kísérője,nem kell neked semmi papír és bárhová utazhat vele BP-n belül a BKK bármely járatán!


BKK girl.

2016. márc. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben 90%-os alatt a MÁK kártyát érted - ez a leggyakoribb - , akkor bárki lehet kísérő, nem kell semmiféle papírt írni hozzá és az egész ország területén érvényes (helyközi forgalomban 90% kedvezménnyel, helyi forgalomban ingyenesen). De ez azt hiszem a hátoldalára rá is van írva.


Ha más okmány alapján jogosult a kedvezményre, akkor másak a vonatkozó szabályok is, utána kell nézni a feltételeknek, ez jó eséllyel rajta van az okmányon.

2016. márc. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!