Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért kapcsolják be a villamos...

Miért kapcsolják be a villamosok a baloldali irányjelzőjüket amikor elhaladnak egymás mellett?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 9. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Így köszön a két vezető egymásnak.
2016. ápr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Inteni nem egyszerübb?:D
2016. ápr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

igen,inteni egyszerűbb,és az irányjelzőt jópofáskodásra használni nem szabadna...

én még amit nem értek,az a fedezés.

Pl.47-49 a Szent Gellért térről a Szabadság hídra ráforduló kanyarban miért nem halad el egymás mellett a két szemben jövő villamos,miért áll meg az egyik?

2016. ápr. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
68%
Azért, mert amikor felújították azt a szakaszt, az "okos" mérnökök elszámolták, közelebb van egymáshoz a két sínpár, mint kéne. Vagyis abban az ívben a két villamos nem fér el egymás mellett. Átépíteni macerás, egyszerűbb megoldás, ha az egyik villamos előreengedi a másikat.
2016. ápr. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 darujev ***** válasza:
70%

Az alap kérdésre igen, az egy-két villantás a köszönés része.

A Szabadság hídnál (Gellért téri oldal) pedig találkozási tilalom van, ha a kettő villamos ott egyszerre haladna akkor összekoccannának.

2016. ápr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Az 56-os is összekoccanna a Döbrentei téren?

Köszi,amit írtatok,de nem hinném az összekoccanást.

Valami fedezés-ről hallottam,ami ilyen villamosos szokás...

2016. ápr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%

A fedezés valamilyen járműmozgás biztonságos lebonyolításának segítése oly módon, hogy más járműveknek megtiltják az érintett pályaszakasz használatat a fedezett mozgás idejére.


Pl. az útátjárókat kétlencsés forgalomirányító készülék fedezheti, vagy a beláthatatlan íveket; esetenként a túl közel fekvő ellenirányú vágányoknál a találkozási tilalmat is fedezőjelzőkkel tartatják be.

2016. ápr. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%

Héveknél főleg, de villamosnál is láttam olyat, hogy úgy mennek át a kereszteződésen (vagy gyalogos átjárón), hogy ne történhessen meg az, hogy mikor az egyik elment, akkor érkezzen néhány másodperc múlva oda a másik. Ilyenkor az egyik inkább lelassít, szándékosan eltorlaszolva az átjárót, amíg a másik jármű orra át nem halad.


Szerintem ennek a célja a többi közlekedő védelme, nehogy az történjen, hogy elmegy az egyik jármű, a gyalogosok megindulnak, éppen a másik elé lépve.


De ezt szerintem utasvédelemnek hívják, nem fedezésnek. Másrészt a Gellért téren még nem figyeltem meg ilyen viselkedést.


Amit talán jobban lehetne fedezésnek nevezni, hogy ha pl. mentő jön, akkor a villamos - ha úgy jön ki - direkt eltorlaszolja a keresztbe menő forgalom útját, hogy a mentő el tudjon menni. Ilyet csak a körúton láttam még. Bár az is lehet az oka, hogy maga elé akarja engedni a mentőt.

2016. ápr. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

Sok járművezető így üdvözli egymást, rossz szokás, de nem szabálytalan, amíg a közlekedésben résztvevőket nem zavarja.


Útátjárókban, kijelölt gyalogos-átkelőhelyeken, egyéb átjárókban, ha jön szembe a kolléga, le szoktuk fogni az átjáró részt, hogy a szerelvény elhaladásakor ne forduljanak be automatikusan az személygépjárművek, illetve ne lépjenek be a gyalogosok a másik villamos elé. Köznapi nyelven "lefedezzük" egymást forgalombiztonsági okokból.


A Szabadság-hídon, illetve a Döbrentei téren is Találkozási tilalom van a két szerelvény között. Az ívek közelsége miatt nagyon könnyen összeérne a visszapillantó tükör, rosszabb esetben a kocsiszekrény. Ezért járhat csak ipari csuklós a Szabadság-hídon, mert az a legkeskenyebb villamos a maga 2300 mm szélességével. Budai oldalon így is van néhány olyan hely, ahol nincs megjelölve találkozási tilalom, de be kell, hogy hajtsuk a megfelelő oldali tükröt.


Egy villamosvezető...

2016. ápr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!