Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért kezeli a vonaton a...

Miért kezeli a vonaton a jegyvizsgáló a bérletet?

Figyelt kérdés
Évek óta utazok vonattal, de még mindig nem jöttem rá, miért kezelik le a bérletet. Mindig havibérlettel utazom, és minden hónap elején elkéri a kalauz, hogy ráírjon valamit. De ezen kívül semmit nem csinál, nem regisztrálja sehova, meg semmi ilyen. Egyszerűen csak ráír a bérletre. És ha valamiért nem kezelik le, akkor szokott olyan lenni, hogy akár hónap vége felé is lekezelik. De még mindig nem jöttem rá, hogy mi értelme ennek.

2016. ápr. 20. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Gondolom megnézi, hogy minden adat rendben van-e rajta.
2016. ápr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem sincs semmi értelme, többször volt már hasonló kérdés, azt szokták rá válaszolni, hogy ezzel az első kalauz igazolja, hogy ő megnézte a hozzá tartozó igazolványt, és mindent rendben talált, utána a többi kalauz már elég, ha csak ránéz. Ennek azért nincs sok értelme, mert ennyi erővel én is ráfirkálhatok magamnak egy vonatszámot és egy dátumot.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__tomegkozlekedes__6..

2016. ápr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Gondolom megnézi, hogy minden adat rendben van-e rajta."

Azt megnézheti kezelés nélkül is. És kezelés nélkül is meg szokták nézni. Most nem arról van szó, hogy zavar, de nekem ez akkor is furcsa, hogy miért firkálnak rá. Először tényleg azt hittem, hogy regisztrálják valahova azt, hogy ki vett bérletet, hogy a vasút statisztikát gyűjtsön, de nem.

2016. ápr. 23. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!