Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha egy tömött buszon nem...

Ha egy tömött buszon nem működik a mellettem levő jegykezelő, köteles vagyok átvágni a tömegen, hogy érvényesítsem?

Figyelt kérdés

Elvárhatom a jegyem/bérletem áráért, hogy működjön az összes készülék?

És ha mégsem jó, az ellenőr elfogadja ezt kifogásként?


2010. ápr. 8. 21:31
 1/6 A kérdező kommentje:
*mármint érvényesítsem a jegyem
2010. ápr. 8. 21:33
 2/6 anonim válasza:
75%
Nem fogadja el. ezek semmilyen kifogást nem fogadnak el. megbüntetnek szó nélkül. de általában tömött buszon nem nagyon van ellenőr mert ahogy irtad étkéne szenvednie magát a tömegen.
2010. ápr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles átvágni a tömegen. Nyomd a kezébe a jegyet hogy akkor kezelje ő.
2010. ápr. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én tanúja voltam a villamoson egy ellenörzesnek:

A jegynelküli utazó szépen odaadta az ellenőrnek a személyiét,az átmásolta az adatokat, aztán visszaadta az utasnak a személyit és kérte hogy ellenőrizze az adatokat és írja alá.Az utas nyugodtan átolvasta az irományt és ahogy a megállóhoz közeledtünk, azt mondta az ellenőrnek,hogy nem irja alá és szépen leszált.

2010. ápr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Neeem, ilyesmit ne várj! Akkor miből fizetik ki a milliós végkielégítéseket, ha az utasok jogaival foglalkoznak?


Na de komolyan: én ilyen helyzetben sose lyukasztok, ahogy előttem is írták, odaadnám flegma arccal a jegyet az ellenőrnek, h lyukassza ki, ha tudja! De még sose kaptak így el, pedig ilyenkor szinte drukkolok, h jöjjön az ellenőr!!!:D

2010. ápr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, nekem eddig mindig elfogadták! :-)

Tipikus szerencsétlen ember tudok lenni, évek óta bérletes vagyok, de nyáron van, hogy tudom, nem megyek Pestre, csak mondjuk egy talira, szóval érdemesebb jegyet vennem.

Legutóbbi nyáron:

Etelétől utaztam Blahára, gyorsbuszon oda: Jegyautomata nem volt jó hátul, megkértem a "tömeget", hogy lyukasszanak, de visszaküldték, hogy arrébb se jó! :D Hú mondom, tuti jön ellenőr. Fel is szállt a következő megállóban, és annyit látott, hogy összemosolyogtunk páran. Jó fej volt a nő, mondta, hogy oké, akkor ő majd betépi nekünk. Ő is mosolygott :D


A másik már nyár végén volt, nem volt nyitva semmi Etelén, pedig bérletet akartam venni ha már csak egy hét van suliig, és persze jött ellenőr. Mondtam, hogy jaj, nem volt nyitva a pénztár meg nem tudtam lyukasztani... Ellenőr elvette a jegyem, bedugta volna a gépbe de abba egy érme volt ékelve, szóval ez mák volt, nem büntetett meg :))) Pedig csak rizsa volt...

2010. ápr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!