Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy 13 eves lanynak megengedne...

Egy 13 eves lanynak megengednetek, hogy egyedul utazzon vonattal?

Figyelt kérdés
Ugy gondolom, eleg erett vagyok mar ahhoz, hogy 13 evesen beutazzak Szigetvarra (30 perc) egyedul vonattal, ott bemenjek a Tesco-ba, esetleg valami ruhaboltba, es aztan hazamenjek. Nem szeretnem, hogyha 5 ev mulva, mikor mar muszaj lesz a tomegkozlekedeshez fordulnom, csak alljak a vonat/busz elott, hogy most mit is kell csinalnom. Szeretnem magamat felkesziteni a hosszabb utazasokra. Edesapam megkerdeztem, hogy o elengedne-e, azt mondta persze, viszont edesanyam nagyon felt. Tudom, ez termeszetes, hisz a lanya vagyok, de meg akarom mutatni, hogy megbizhat bennem, meg tudok allni ilyen teren is a labamon. Egyebkent elotte termeszetesen mindennek utananeznek, hogy mit hogyan, de ki is birom nyitni a szamat, meg tudom kerdezni az embereket, hogy merre menjek/mit csinaljak. A kerdesem tehet: ti elengednetek egy 13 eves, talpraesett lanyt egyedul vonattal egy nagyobb varosba "korulnezni"? Elore is koszonom a valaszokat, nagyon fontos lenne!:)

2016. máj. 16. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

SIMÁN!


Sőt, azt nem értem, amikor még ennyi idősen vagy ne adj isten később, mindenhová anyuci-apuci viszik a kölkét, illetve váláskor limuzinnal kell ajtótól ajtóig vinni (főleg) apukának a gyereket.


Nagyon sokan a középsulit koleszban kezdik, és ugye ott már van a 6/6-os képzés is, amikor a 6. osztály után mész közép suliba.

Elméletileg akkor még csak 12 éves vagy.

De ha 150 km-rel arrébb van a suli?


Akkor sem kísér senki odáig.


Az a baj, hogy manapság más a trendi.


Te tökéletes vagy, és mindent jól csinálsz/cselekszel.

2016. máj. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

4 gyerekes szülőként írom, hogy az egyik gyerekem ennyi idősen már az ország egyik jó nevű, bentlakásos iskolájának diákja volt (6 osztályos képzés), ahonnét egyedül járt haza.

Másik gyerekem pedig ötödik osztályos kora óta vonatozik be naponta Budapestre (ő nyolcosztályos gimnáziumban tanul, majd jön onnét haza.


Szóval: igen, kell az önállóság, persze észszerű határokon belül!

2016. máj. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, csak alapvetőe " szabályokkal " legyen tisztában.
2016. máj. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Simán. A 13 éves keresztlányom rendszeresen egyedül repül haza Spanyolországból.
2016. máj. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaitokat! Az a helyzet, hogy en tenyleg szeretnek onallosodni, szeretnem, ha elnem az eletem. Kozeben anyuval leultunk, es elmondtam neki, hogy vigyaznek magamra, es megkerdeztem, miert felt ennyire, amire nem tudott valaszolni, szoval kisse csapdaba csaltam:)
2016. máj. 18. 13:42
 6/6 A kérdező kommentje:
Szombaton utaztam is!:) A gond, hogy kicsit szeleburdi vagyok, igy amiert mentem, azt elfelejtettem hozni, ezert megyek holnap is delutan!:) Nem volt semmi gond se az uton, se a varosban velem!:)
2016. máj. 23. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!