Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 90%-os utazási kedvezmény...

A 90%-os utazási kedvezmény tartós betegségre tényleg csak gyerekeknek jár?

Figyelt kérdés
18 év alattiak. Pl egy felnőtt tartós beteg, neki tényleg nem jár az utazási kedvezmény? Ez milyen már? Miért mindig minden csak a gyerekeknek jár?

2016. máj. 20. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
A kérdésed második része kifejezetten gyerekes... Maradjunk annyiban, hogy félinformációból alkottál véleményt. Ugyanis a betegség miatt járó 90 százalékos utazási kedvezmény nincs életkorhoz kötve.
2016. máj. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Dehogy nincs. Egyik ismerősöm le van százalékolva, járt is neki de visszavonták neki mert megváltozott a törvény miszerint csak 18 év alattiaknak jár
2016. máj. 20. 19:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincs életkorhoz kötve, hol hallottad ezt?
2016. máj. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
előbb leírtam. Csak mert emelt családi pótlékhoz jár és azt csak gyerekek kapják
2016. máj. 20. 21:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem csak az emelt családi pótlék mellé jár, kapják a vakok és a fogyatékossági támogatásban részesülők is.

De ez már régóta így van.

2016. máj. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Felnőtt tartó beteg ha kis korába kapott családi pótlékot, akkor felnőtt korába is megiletti saját jógn. De aszt igényelni kell saját jogon és az utazási is megmarad 1 plus 1 kisérövel.
2016. máj. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én hallottam olyat hogy amint 18 éves lett, visszavonták tőle
2016. máj. 22. 09:00
 8/9 anonim ***** válasza:
De ha fennáll a tartós betegsége, akkor olyan alapon igényelheti újra felnőttként: irány az államkincstár.
2016. máj. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
de akkor már nem kapta meg
2016. máj. 25. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!