Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonattal közlekedés? Pontosan...

Vonattal közlekedés? Pontosan hogy? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval... most készülök először egyedül utazni vonattal.

16 éves vagyok.

Először is az érdekelne hogy amikor megveszem a jegyem akkor az alapján tudok tájékozódni hogy melyik vágánynál kell felszállnom? Illetve hogy pontosan hogyan tudom meg hogy hol kell felszállnom?

Ezen kívűl még annyi lenne hogy a végállomás nekem Bp Nyugati, tehát hogy az előtt pontosan melyik megálló van? Csak hogy tudjak készülni a leszállásra.

Vagy ezt megtudom még út közben? Ki lesz írva?

A jegyet úgy tervezem megvenni hogy oda-vissza így sokkal egyszerűbb tehát ez nem jelent gondot.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. jún. 23. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
A jegyeden nem lesz rajta a vágányszám, csak az állomási kijelzőn. Úgy kell felszállnod, hogy kinyitod az ajtót a kilinccsel vagy egy gombbal és bemész az ajtón. A Nyugati előtti megállóra akkor adunk választ, ha leírod, hogy honnan mennél, de a neten is meg tudod találni.
2016. jún. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Biztos meg tudom találni, de nem nagyon tudom hogy keressek rá igazából.

Karcagról utazok ami Bp-től olyan 170 km-re van. (kb)

2016. jún. 24. 08:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ha a Nyugatiba mész,akkor abból Zuglo,Kőbánya alsó ( itt csak a személy áll meg.) Kőbánya kispest az elso megállok. Megnéztem,van olyan aminél át kell szállni Cegléden erre figyelj!
2016. jún. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Aha, értem. Köszi

Mindenképp olyannal megyek amin nem kell átszállni :)

2016. jún. 24. 08:50
 5/6 anonim ***** válasza:

A jegyen nincs rajta a vágányszám, mert a jegy nem konkrét vonatra szól alapesetben. (Kivéve az InterCity, ahol konkrét vonat adott helyére szóló helyjegyed lesz.)


Az állomáson elektronikus kijelzőn vagy az induló vonatok jegyzékében (nagy sárga lap a falon) találod az induló vágány számát, továbbá hangosbemondón is közlik azt. (Persze ehhez tudnod kell a vonat célállomását.) A peronon helyezkedj a többi utas közelébe.


A Nyugati előtt Zugló van Karcag felől érkezve, kiírva a vonaton nem lesz, az állomáson igen. De rohannod nem kell, a Nyugatiban több perced van leszállni, hiszen az a végállomás.

2016. jún. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jegyen nincs rajta ,de bemondják. Jó tanács eggyes vonatok ez főleg B személykocsi ajtaját nyitás előtt húzd meg magad felé és teljes erőből nyomd le a kilincset de ezt csak belülről kell.
2016. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!