Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan jutok el legkönnyebben...

Hogyan jutok el legkönnyebben Keleti pályaudvarból népliget autóbusz állomásig?

Figyelt kérdés
Gondolom metróval, dee egy nagyon részletes magyarázást kérnék hogy melyikre kell felszállnom, mi lesz kiírva, hol kell átszállnom, stb. Előre is köszönöm szépen! :) Vidéki vagyok.

2016. jún. 24. 09:44
 1/6 A kérdező kommentje:
és hogy ez kb mennyi időt vesz igénybe?
2016. jún. 24. 09:44
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Keletinel felszallsz a 4-es metrora, Kalvin teren atszallsz a Kobanya-Kispest fele kozlekedo 3-as metrora es leszallsz a Nepliigetnel. Kb 20 perc
2016. jún. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
50%

Szerintem az a legegyszerűbb és legbiztosabb, ha felszállsz a 2-es metróra, azzal elmész a Deák térig, ott pedig átszállsz a 3-as metróra, ami elvisz a Népligethez.


Megoldható felszínen is, de ha jól tudom, egy vonaljeggyel így megúszod.


Ahogy kilépsz a Keleti főbejáratán, balra kell fordulnod a 2-es metró lejáratához, de lemehetsz szemben is, csak ne a 4-esbe menj be - de ki van írva, nem lehet eltéveszteni :)


A peronra érve ki van írva, melyik oldal melyik irányba megy, szóval azt válaszd, amelyik a Deák felé tart (végállomás: Déli pályaudvar irányába).


Ott kiszállsz (az ajtón meg kell nyomni a gombot, hoy kinyíljon, de kicsi az esélye, hoy csak te szállj le), és majd kicsit lehet hogy labrintusnak tűnik majd, mert két irányba is mehetsz, de kövesd csak a feliraokat, minden ki van írva.


A peronokra érve megint két irányból választhatsz, neked a Kőbánya-Kispest kell majd, de itt is ki lesz írva minden megálló, szóval legalább olyan bénának kell lenned, mint nekem, ha rossz kocsira szállsz :D

2016. jún. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges a Deák felé kerülnöd.


A pályaudvar főbejárata előtt, bent a vágányok végétől indul lefelé egy lépcsősor, ez elvezet a BKK ügyfélközpontjához, ahol egy darab vonaljegyet kell venned 350 Ft-ért. Ha sokan vannak, az ügyfélközpontot elhagyva jobbra fordulj: az M4 metró irányát mutató nyilak is segítenek. A metró bejáratánál is találsz jegyautomatákat. Jegyérvényesítés után szállj fel a metróra a jobb kéz felé eső peronon. A 3. megállónál a Kálvin téren szállj le. Az állomást LEFELÉ hagyd el (azaz M3 metró irányában). Az M3 metró állomasara érve a bal oldali peronon szállj fel a Kőbanya-Kispest felé tartó szerelvényre es utazz 4 megállót a Népligetig. Az állomasrol kilépve bakra tarts, nyilak mutatják a buszpalyaudvart.

2016. jún. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz.:)
2016. jún. 24. 10:43
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is M4-es metrót (Kelenföld felé) Kálvin térig, onnan M3-as metrót (Kőbánya-Kispest felé) Népligetig ajánlom. Kálvin téren a mozgólépcsőn lefele indulj el, ez fontos.


Megoldható kettes és hármas metróval is, de a Deák Ferenc téri átszállás egy vidékinek elsőre szerintem bonyolultabb.

2016. jún. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!