Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyért csak Londonban vannak...

Milyért csak Londonban vannak Volvo Arriva emeletes buszok?

Figyelt kérdés
Én Pesten is felülnék az olyanokra, Szerbiában se láttam egyet se, máshová nem szabad eladni?

2016. jún. 24. 17:42
 1/6 Beviz Elek ***** válasza:
Biztos több oka van, nálunk pl körülményes lenne a közlekedés. A legnagyobb megengedett magasság 4m, efölött útvonal engedély kell, ezek 4,20-4,30m-esek. Pesten a 4 méteres kamionnal is sok helyről ki vagy tiltva és kerülőúton kell menj, nemhogy 4+ esetén. Rendben, találsz egy szakaszt ahol gond nélkül közlekedhet, de pl nem pakolhatod őket össze-vissza mikor épp milyen járatot kellene pótolni, nem beszélve hogy egy tank üzemanyag hogy kerülőúton visszamenj a garázsba. Ha tudsz...
2016. jún. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

London egy más világ...ráadásul múltjuk van..már a rómaiak is csodálták őket.


Ott vált be az emeletes busz, valószínű a turisták miatt(is)


ez a milyért(sic), ez teccik..

2016. jún. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert ott mindig is ilyen volt, így alakult a város, eszükbe sem jutott úgy odatenni bármit (fákat, kábeleket, stb.), hogy a busz ne tudjon elmenni. Egy olyan városban ahol eddig nem volt ilyen már problémásabb lenne ezeket közlekedtetni.

Jelenleg Budapesten a kapacitásbővítés érdekében az ilyesmi buszokat tesztelik:

[link]

2016. jún. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Londonban, ahol tényleg javítják is az utakat is nagyon kényelmetlen sokszor a szűk, döcögő utakon az emeletes buszon ülni, aztán próbáld ki mindezt a budapesti macskaköveken meg kátyúkon! Szerintem azzal már simán vallatni lehetne.

Tudom, mert én nap mint nap Londonban buszozom.

2016. okt. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Beviz Elek ***** válasza:

#4

Hát nem tudom... a kocsim enyhén le van ültetve, ha Londonba megyek akkor előre kisírom magam és elmondok pár miatyánkat hogy ne essen szét menet közben.


Kevésbé jellemző a kátyú, inkább trehányul van javítva és sok helyen meg van süllyedve az út, a fél kerék eltűnik simán. Emellé rengeteg helyen alkalmazzák az óriási fekvőrendőröket forgalomlassítàsként. Akkorákat nyomnak oda, hogy nem tudok átmenni rajtuk úgy hogy ne érjen le az allja a kocsinak.

Azt pedig ne is firtassuk, hogy minden aminek fedele lehet, azt a sávon pont a keréknyomra kell tenni és véletlenül sem szabad az út szintjével legyen.


Jók azok a buszok a levegős rugózással, a bp-i utakkal semmi bajuk nem lenne

2016. okt. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, utolsó ezeket új Volvókat én is kifejezetten jónak éreztem.
2016. okt. 30. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!