Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Tömegközlekedés

A kérdés

Milyért csak Londonban vannak Volvo Arriva emeletes buszok?

Én Pesten is felülnék az olyanokra, Szerbiában se láttam egyet se, máshová nem szabad eladni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: Volvo, Budapesti Közlekedési Központ

2016. jún. 24. 17:42  Privát üzenet  

A válaszok
Beviz Elek nevű felhasználó válasza:

Biztos több oka van, nálunk pl körülményes lenne a közlekedés. A legnagyobb megengedett magasság 4m, efölött útvonal engedély kell, ezek 4,20-4,30m-esek. Pesten a 4 méteres kamionnal is sok helyről ki vagy tiltva és kerülőúton kell menj, nemhogy 4+ esetén. Rendben, találsz egy szakaszt ahol gond nélkül közlekedhet, de pl nem pakolhatod őket össze-vissza mikor épp milyen járatot kellene pótolni, nem beszélve hogy egy tank üzemanyag hogy kerülőúton visszamenj a garázsba. Ha tudsz...

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2016. jún. 24. 18:43 Privát üzenet

London egy más világ...ráadásul múltjuk van..már a rómaiak is csodálták őket.

Ott vált be az emeletes busz, valószínű a turisták miatt(is)

ez a milyért(sic), ez teccik..

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2016. jún. 24. 19:15 Privát üzenet

Mert ott mindig is ilyen volt, így alakult a város, eszükbe sem jutott úgy odatenni bármit (fákat, kábeleket, stb.), hogy a busz ne tudjon elmenni. Egy olyan városban ahol eddig nem volt ilyen már problémásabb lenne ezeket közlekedtetni.

Jelenleg Budapesten a kapacitásbővítés érdekében az ilyesmi buszokat tesztelik:

[link]

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2016. jún. 25. 00:44 Privát üzenet

Londonban, ahol tényleg javítják is az utakat is nagyon kényelmetlen sokszor a szűk, döcögő utakon az emeletes buszon ülni, aztán próbáld ki mindezt a budapesti macskaköveken meg kátyúkon! Szerintem azzal már simán vallatni lehetne.

Tudom, mert én nap mint nap Londonban buszozom.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2016. okt. 26. 00:12 Privát üzenet
Beviz Elek nevű felhasználó válasza:

Hát nem tudom... a kocsim enyhén le van ültetve, ha Londonba megyek akkor előre kisírom magam és elmondok pár miatyánkat hogy ne essen szét menet közben.

Kevésbé jellemző a kátyú, inkább trehányul van javítva és sok helyen meg van süllyedve az út, a fél kerék eltűnik simán. Emellé rengeteg helyen alkalmazzák az óriási fekvőrendőröket forgalomlassítàsként. Akkorákat nyomnak oda, hogy nem tudok átmenni rajtuk úgy hogy ne érjen le az allja a kocsinak.

Azt pedig ne is firtassuk, hogy minden aminek fedele lehet, azt a sávon pont a keréknyomra kell tenni és véletlenül sem szabad az út szintjével legyen.

Jók azok a buszok a levegős rugózással, a bp-i utakkal semmi bajuk nem lenne

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2016. okt. 26. 10:51 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Igen, utolsó ezeket új Volvókat én is kifejezetten jónak éreztem.

# 6/6Időpont 2016. okt. 30. 11:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tudtok képet küldeni a TSM-001-es rendszámú Volvo 7700-as autóbuszról?
Mi a helyzet a Veszprém helyi közlekedésében futó Volvo 5000 -kal?
Melyik reptér van a legközelebb Londonban a Big Ben-hez?
Miért csak az 5,7,9-esen járnak Volvo 7900A Hybrid-ek?
Mióta járnak Volvo 7700-asok a 168E vonalon?
Melyik a jobb a Volvo 7900A EEV Vagy a Volvo 7900A hybrid?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések a Tömegközlekedés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!