Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » InterCity átszállással hogyan...

InterCity átszállással hogyan kérjem a vonatjegyet?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy ha az egész út személyvonaton történik akkor egye adják a jegyet. De ahová mi mennénk, oda csak IC-vel tudunk. Tehát az induló és amire átszállnánk is IC lenne. Ugye mindkettőre előre le kell foglalni a jegyet. Ha megmondom hogy X-pontból akarok menni Y-ba, és Z-nél lenne átszállás, úgy kiadják a jegyet egybe? Vagy külön kell kérni az indulóhelytől az átszállásig az egyik IC-re, és külön az átszállástól a célállomásra a másikat? Vagy hogy megy ez? Nem sokszor vonatoztam még így, szóval nem tudom hogy megy :)

2016. jún. 30. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
bárhol megveheted a jegyet bármilyen viszonylatra, megmondod a pénztárosnak hogy Y-ig szeretnél utazni, Z állomáson szállnál át, és arra a két IC-re kérsz jegyet, szerintem tudni fogja a dolgát :)
2016. jún. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
3 jegyet fogsz kapni. Az egyik a viszonylatra szóló jegyed, hasonlóan a személyvonatos úthoz. A másik két jegyed a két pót és helyjegyed lesz, ami az adott vonatokra fog szólni. A pénztárnál annyit mondasz, hogy A-ba kérsz jegyet, B-ben átszállsz, addig az X-kor induló IC-vel mész, onnan az Y-kor induló IC-vel.
2016. júl. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
...plusz kapsz még egy nyugtát meg kártyás fizetés esetén még egy fél lepedőnyi papírt. Mindenesetre meg tudod venni az összes szükséges menet- és helyjegyet a teljs útra. És ha a vasút hibájából késed le a csatlakozást, ki is cserélik későbbire, némi adminisztració után ingyen vagy utókag visszafizetve.
2016. júl. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!