Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 80-as Budapest-Miskolc-Szere...

A 80-as Budapest-Miskolc-Szerencs-Nyíregyháza vasútvonalon azért van mostanában mindig vágányzár, mert azt is 160-asra csinálják?

Figyelt kérdés

Nem szoktam arra menni,régen voltam arra ezért nem tudom.


Én a 100-as vonalon szoktam utazgatni és az már nagyon jó vonal lett. Ott már végeztek a vonalfelújítással Püspökladányig,tehát gyakorlatilag Kőbánya-Kispesttől-Püspökladányig 160-as sínek vannak csak Szolnok Paládcsai puszta elágtól a Zagyva hídig nincs meg,ott régi sín van.


Mostanában elég sűrűn lehet hallani,hogy vágányzárak vannak a 80-as vonalon meg néha vonatpótló buszok,mert csinálják.


Azt lehet ezalatt érteni,hogy jelenleg azt is csinálják 160-asra?

Új síneket raknak le,állomásokat újítanak ,építenek át és aluljárók lesznek valamint új zöld színű felsővezetéktartó oszlopok lsznek mint ahogy a közelmúltban a 30a,100,120-as vonalakon lett?


Nem emiatt van vágányzár mostanában azon a vonalon?



2016. júl. 23. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
is 160-as? Mihez képest is? :) Én itt lakom a 100a mentén, és a Kökitől kifelé 120 a legmagasabb megengedett sebesség. Nem tudom, hol utazhattál 160-nal. Az oké, hogy a pálya alkalmas lenne 160-ra, de gyakorlatilag ezt nem használják ki. Tudom, nem a kérdésre válaszoltam, de a kérdésben szereplő állítás meglepett.
2016. júl. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A 100-ason csak a pálya 160-as, a biztber csak lesz, a járművek többségét illetően pedig csak álmok vannak.


A 80-ason egyelőre a hivatalos pályasebesség fenntartása, azaz a lassujelek gyomlálása a cél. Átfogóbb felújítás az elővárosi szakaszon a következő években várható.

2016. júl. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is csak a pályára értettem,hogy 160-as.

Azért nem akartam írni,hogy a biztber az még nem alkalmas,hogy ne szaporítsam a kérdést. Azt sem írtam,hogy 160-al utaztam már a 100-as vonalon,csak ismétlem,hogy a pálya az,tehát,hogy értsd a "sín" .

2016. júl. 23. 21:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Az
2016. júl. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az 1-esen lehet utazni 160-as sebességgel.
2016. júl. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!