Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az ország keleti részében...

Az ország keleti részében miert csöves vonatok járnak?

Figyelt kérdés
Igaz szeged az nem kelet,de pl oda is ócska megy mondjuk desiro vagy flirt helyett..miert?!
2016. júl. 26. 16:09
 1/9 anonim válasza:
48%
Ha ez megnyugtat nyugaton is elég szar vonatok járnak. :D Mellesleg nincs olyan vasúthálózatunk hogy rendes vonatok járjanak rajta.
2016. júl. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Sem a Desiro, sem a Flirt nem távolsági forgalomra lett kitalálva, ezért használnak ott mozdonyos vonatokat.
2016. júl. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A Desiro és a Flirt zónázó vonatok, rövid távra, 100 km-en belül.

Siófokra sem megy Desiro vagy Flirt - pedig az az ország nyugati része felé van.

Debrecenbe pedig pl. zömmel Intercityk járnak és nem csövesek :-)

2016. júl. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tény, hogy a szegedi vonal mostohagyerek a MÁV-nál!

Évekkel ezelőtt elvették az IC szerelvényeket, most vegyes kocsiparkot közlekedtetnek, de a két-három-négy "IC kocsi" után besorozott kocsik esetenként balkáni színvonalúak!

2016. júl. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én a Budapest-Esztergom vonalon közlekedem 2003 óta a desirok járnak, bár az utóbbi időbe vagy mióta újra járnak a vonatok 1 éve de talán kb csak fél éve..napi néhány úgynevezett " csörgő" is közlekedik..gondolom mindg igyan az ..egyet látok reggel 5 kor .. Elvileg fél 9 környekén is megy meg egyszer fél 3 kor délután jöttem haza, pont olyan jôtt..nekem fura..idősebbeknek nyilvan megszokott akik meg iilywnnel járnak mindennap annak meg szinten megszokott.

Úgy hllottam azért van itt ilyen,mert a desirok a balatonra járnak..ma szintén , amikor a nyugatiból jôttem balatonfüred meg valami k nevű település volt a vonatra kiirva,az ment aztán esztergomba.

2016. júl. 26. 18:57
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Mert lenyúlták/lenyúlják azt a pénzt, amiből normális vonatokat lehetne venni.
2016. júl. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért járnak mostanában régebbi fajta vonatok is, mert a balatonra kellettek a Desirok, így ezeket ki kellett onnan venni (Katica sebesvonat, személyvonat Fehérvár és Balatonfüred/Tapolca között). Valószínűleg szeptembertől újra csak Desirok fognak közlekedni :)
2016. júl. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
100-ason is balkániak a sebes és személyvonatok
2016. júl. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Desiro az nem villanyos. Az olyan helyre megy ahol nincs felső vezeték.
2019. nov. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!