Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Bécs-Budapest Railjeten...

A Bécs-Budapest Railjeten szokott lenni szabad hely? Lehet arra alapozni, hogy ha csak úgy odamegyek jegyet venni, hogy azzal jönnék haza, akkor biztosan lesz a kövtekezőre hely?

Figyelt kérdés

Még nem tudom előre, hogyan fogok hazajönni, ezért nem tudok előre foglalni, viszont a railjet is egy opció. Mivel nem tudom, hogy mennyire szokott telített lenni, ezért érdekelne, hogy ha mondjuk szombat délben odamegyek a bécsi pályaudvarra venni egy jegyet délután kettőre, vagy háromra, akkor biztos lehetek abban, hogy fogok kapni jegyet azokra a járatokra? Vagy elképzelhető, hogy annyira telített, hogy nem lesz hely?


Előre is köszi a választ.



2016. aug. 12. 15:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagyis a kihasználtsága érdekelne, hogy mennyire szoktak tele lenni a járatok, szoktak-e általában üres helyek lenni. Ha van itt valaki, aki szokott vele utazni, akkor megköszönöm, ha erről mond valami információt.
2016. aug. 12. 15:14
 2/7 anonim ***** válasza:

A Railjetre nemzetközi viszonylatban nem kötelező a helybiztosítás, viszont az osztrák kallerek nem engednek állva utazni, így át kell szállnod.

Ha mindenképpen utolsó pillanatban tudod eldönteni, és a következő vonatokon nincs már hely, akkor választhatod a felár nélküli EUregio személyvonatokat, ezek Bécsből vagy közvetlen Győrig mennek, vagy Bruck an der Leithán (Királyhidán) át kell szállni egy másik vonatra, ami Győr felé megy, ezek óránként járnak. Győrtől pedig választhatod bármelyik belföldi IC, gyors vagy S10-es személyvonatot.

2016. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, a railjet-et igazából azért írtam, mert az jön gyorsan, de látom az EC is itt van 2.5 óra alatt.


A lényeg számomra az lenne, hogy ne 4 négy órán át kelljen utazni, hanem legfeljebb 2.5 óra legyen az út, de ha jól értem, erre nem biztos, hogy lehet alapozni, hogy gyorsjáratra kapok jegyet.

2016. aug. 12. 15:33
 4/7 A kérdező kommentje:

Megnéztem az osztrák utazástervezőt arra a napra, és a railjetek mellé odaírták, hogy érdemes előre foglalni, mert magas foglaltság várható.


Érdekes viszont, hogy az EC-k mellé nem írták oda ugyanezt, pedig azzal is ugyanannyi az utazási idő. Ennyivel kényelmetlenebb az EC, hogy mindenki a railjetet választja inkább?

2016. aug. 12. 15:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, csak a Jeti messzebbről jön, az EC-k meg inkább csak a Bécs-Győr-Bp forgalmat szolgálják.
2016. aug. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Annyit még hozzá tennék, hogy rj-nél nem jó az utolsó pillanatra hagyni a jegyvásárlást, mert elég drága tud lenni. A kiránduló és egyéb akciós jegyeket, jóval az utazás előtt meg kell venni.

EUrégió+belföldi ic/gyors/személy vonattal biztos, hogy hazaérsz és olcsóbb is mint rj.

Viszont busz is lehet még opció. Több társaság is indit buszokat Bécs-Budapest viszonylatban és elég gyors ha nincs dugó.

2016. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a vonat és a busz ki van lőve, akkor még ott van a telekocsi, bár jó kérdés, hogy van-e abban az időpontban + ha igen, akkor van-e még szabad hely. Minden esetre, nemzetközi viszonylatban sokkal olcsóbb (ha teljes árú felnőttben nézzük).
2016. aug. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!